Новини » Події Читать эту новость на русском

Екіпаж танкера "Делфі" відмовляється евакуюватися. Фото

З танкера випливає якесь пальне

На борту танкера "Делфі", який зараз терпить лихо біля берегів Одеси, знаходяться три члени екіпажу. Капітан судна відмовляється подати сигнал "SOS" і евакуюватися без дозволу судновласника, з яким поки неможливо зв'язатися. Про це повідомляємо "Думська".

Згідно з повідомленням, екіпаж танкера складається з трьох громадян України - капітан, старший механік і матрос. Моряки сподівалися на допомогу судновласника, але він не виходить на зв'язок. Капітан судна відмовляється надавати будь-які відомості про власника.

Наголошується, що запасів палива для підтримки роботи дизель-генератора вистачало до 18 листопада, а води та їжі до 1 грудня.

Крім того, з кінця 2018 року у корабля відсутні будь-які суднові документи, він значиться як "сірий".

Встановлено, що танкер знаходиться на якорі в цьому районі з травня 2019 року. Його судновласник з Великобританії, а порт приписки - Румунія.

Зі слів виконуючого обов'язки начальника адміністрації Одеського порту Дениса Карпова, раніше екіпаж відмовився від усякої допомоги.

"Ми за рішенням капітана порту "Одеса" направили буксир, пропонували їм "взяти кінець", а вони відмовилися, як і покинути борт судна. Також відмовилися подати сигнал SOS, який дає нам можливість розпочати аварійно-рятувальні операції", - сказав він.

Повідомляється, що екіпаж вже морально і фізично пригнічений. Вони третю добу намагаються боротися без їжі, води та освітлення, яке пропало вчора.

"Була реальна можливість їх взяти на буксир і доставити в Очаків в районі порту Південного, але вони відмовилися. Після цього з кожною годиною ситуація стала розвиватися все гірше і гірше", - додав капітан Одеського порту Кирило Сухой.

За оновленою інформацією на 11:06, з танкера витікає якесь пальне і на узбережжі відчувається характерний запах.

Так само з борту впали металеві бочки з невідомим наповненням. Зараз на місці працюють екологи, які взяли проби води на перевірку.

Раніше повідомлялося, що танкер "Делфі" під прапором Молдови, який раніше терпів лихо недалеко від Одеси, сів на мілину і екіпаж відмовився від евакуації.

Loading...