Новини » Світ 156 Читать эту новость на русском

Дружба Росії і Японії зводиться до питання чотирьох островів

Дружба Росії і Японії зводиться до питання чотирьох островів
gazeta.ru

Прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе стверджує, що недавні переговори з Росією щодо "північних територій" розвиваються в позитивній динаміці, але в самій Японії до заяв Абе ставляться скептично, адже термін його повноважень спливає менш ніж через два роки. 

Про це пише японське видання Hokkaido Shimbun.

"Не можна сказати, що це несподіванка або що були допущені помилки, але все не так просто". Увечері 3 липня в ході телевізійної програми прем'єр-міністра Японії Сіндзо Абе сказали про те, що липнева зустріч з президентом Росії Володимиром Путіним дала осічку. Абе почервонів і навів контраргументи. Він також підкреслив, що переговори з "північними територіями" розвиваються, і це - факт.

Тим не менше в уряді почала виявлятися апатія. "Ми помилялися, вважаючи, що президент Путін вирішує все", - розповіло урядове джерело. "Путін любить Японію, і йому не чуже співчуття" (те ж джерело), однак йому складно, оскільки система управління, побудована на крихкому балансі, може похитнутися, і у Росії громадська думка налаштована щодо територіальної проблеми негативно. Слова урядовця відображають, що адміністрація Абе  нарешті усвідомила ситуацію. 

Сум'яття посилиться

Доки Абе намагається перебудувати переговори, японсько-російські відносини все більше утруднюються. У серпні прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв відвідав Ітуруп, а Путін напередодні зустрічі з японським лідером у Владивостоці 5 вересня ухвалив символічну участь в запуску рибопереробного заводу на Шикотані. Мета була в тому, щоб продемонструвати фактичний контроль над "північними територіями" напередодні єдиного дня голосування 8 вересня (день, коли в РФ відбулися вибори до низки державних органів, - ред.). Очевидно, що Путін надав більше значення внутрішньополітичній ситуації, а не відносинам з Японією. 

Між тим в адміністрації російського президента також виникли побоювання: якщо критика щодо Абе посилиться через невдачі на територіальних переговорах, уряд Японії повернеться до жорсткого курсу стосовно чотирьох островів. Насправді на тлі конфронтації із Заходом Росія хоче підтримувати відносини з Японією, яка є членом "великої сімки". 

За матеріалами ІноЗМІ.

загрузка...
загрузка...

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...