Я дав вказівку продовжити виплати лікарняних і допомоги вагітним та породіллям, – Баженков

Євген Баженков, виконавчої дирекції Фонду соціального страхування Соцпортал

"Про те, що буде критична ситуація з виплатами лікарняних в кінці року, Фонд ще сигналізував з квітня"

Аби розблокувати виплати лікарняних і допомоги вагітним та породіллям, голова правління Фонду Володимир Саєнко скликає екстрене позачергове правління на 26 листопада. Зважаючи на те, що, наразі, немає змін до бюджету, щоб люди не відчули на собі, що є затримка, я дав вказівку далі здійснювати ці виплати.

Про це повідомив в ефірі інформаційно-аналітичного проекту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK директор виконавчої дирекції Фонду соціального страхування Євген Баженков.

За його словами, ця ситуація була створена штучно колишнім міністром Андрієм Ревою.

"Про те, що буде критична ситуація з виплатами лікарняних в кінці року, Фонд ще сигналізував з квітня. Після зміни уряду у вересні Фонд звернувся до Міністерства соцполітики терміново внести зміни до бюджету, який затверджував Кабмін з метою, щоб в кінці року не було критичної ситуації. На жаль, протягом 60 днів ми не отримали жодної реакції від Міністерства соцполітики. Справді, не була затверджена державна сторона, але, разом з тим, Мінсоцполітики мало повноваження на підставі наших розрахунків подати зміни до Кабінету міністрів. Цього не було зроблено", – сказав Баженков.

Він зауважив, що 19 листопада закінчились кошти, які згідно закону Фонд міг перераховувати людям, які потребують цих виплат.

Також посадовець зазначив, що не приймав рішення про призупинення – це рішення було автоматично прийнято Фондом.

"Сьогодні, аби розблокувати ці виплати, голова правління Фонду Володимир Саєнко скликає екстрене позачергове правління на 26 листопада. Зважаючи на те, що, наразі, немає змін до бюджету, щоб люди не відчули на собі, що є затримка, я, розуміючи, що це, можливо, виглядатиме як порушення фінансової дисципліни, дав вказівку далі здійснювати ці виплати, оскільки вони передбачені законом і люди не повинні страждати", – констатував Євген Баженков.

До слова, Фонд соціального страхування України (ФССУ) призупинив перерахунок коштів для виплати лікарняних і допомог по вагітності та пологах застрахованим особам.

Водночас, Міністерство соціальної політики заявило, що "неправомірно поновлений на посаді голови Фонду соцстрахування Євген Баженков не мав права приймати рішення про припинення виплати матеріального забезпечення". Відомство гарантувало поновлення перерахування коштів.

За словами директора Фонду, виплати було зупинено через бюрократичні причини.

загрузка...
загрузка...
Loading...