live

Відсьогодні в Україні заборонена суцільна вирубка Карпатського лісу

Українські Карпати. Фото: Богдан Волошин/facebook

Законом забороняється проведення рубок головного користування в національних природних парках, заказниках

В Україні набув чинності Закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо заборони суцільних рубок на гірських схилах в ялицево-букових лісах Карпатського регіону". Про це йдеться у випуску парламентського видання "Голос України" від 20 листопада.

Раніше повідомлялося, що закон набуває чинності наступного дня після його опублікування.

Зокрема, документом вносяться зміни до статей 21 та 26 Закону України "Про природно-заповідний фонд", а саме заборона проведення рубок головного користування в національних природних парках, заказниках.

Також законопроєкт вносить зміни до Закону України "Про мораторій на проведення суцільних рубок на гірських схилах в ялицево-букових лісах Карпатського регіону" щодо продовження дії заборони на проведення суцільних рубок головного користування ялицево-букових лісів на стрімких схилах Карпатського регіону. Таким чином, стане можливим проводити лише вибіркові рубки головного користування та вибіркові рубки формування та оздоровлення лісів в ялицево-букових деревостанах на стрімких схилах в лісах Івано-Франківської, Закарпатської, Львівської та Чернівецької областей.

Нагадаємо, експерти стверджують, що введення заборони на суцільну вирубку ялицево-букових лісів на гірських схилах Карпатського регіону, навпаки, дозволяє вирубку лісу. Тому фахівці з екології пропонують повернути його на доопрацювання з пропозиціями заборонити будь-які рубки Карпат.

Loading...
Loading...
Loading...