live

У районній лікарні України провели першу трансплантацію нирки

У районній лікарні України провели першу трансплантацію нирки
загрузка...
загрузка...

Підготовка подружжя до операції тривала 6 місяців

Нещодавно в Україні було успішно проведено першу трансплантацію нирки у лікарні районного рівня в місті Ковель.

Про це повідомила пресслужба Міністерства охорони здоров’я України.

"Новий орган отримала 34-річна пацієнтка з хронічною хворобою нирок V ст., яка 6 років отримувала сеанси гемодіалізу та 3 роки перебувала в черзі на трансплантацію нирки у Запоріжжі. Донором став її чоловік, який віддав свою нирку задля порятунку дружини. Трансплантація від живого донора – це подвійна відповідальність, адже забирається орган в абсолютно здорової людини та не можна допустити, щоб її здоров’я постраждало. Наразі подружжя почувається добре та вже будує плани на майбутнє", – йдеться у повідомленні.

Зазначають, що 19 вересня Ковельське міське територіальне медичне об’єднання отримало ліцензію для здійснення трансплантації органів. До сьогодні в Україні було лише п’ять центрів трансплантації, в яких у 2018 та 2019 роках було проведено лише невелику кількість трансплантацій нирок при потребі близько 3 тисяч подібних операцій на рік.

"Підготовка подружжя до операції тривала 6 місяців. Ця трансплантація – результат великої і злагодженої роботи мультидисциплінарної команди: лікарів урологів, анестезіологів, хірургів, трансплант-координатора та юристів. Історія Ковельської лікарні доводить, що трансплантацію можна робити і у регіональних центрах, потужність яких потрібно розвивати спільно з місцевими органами влади", – повідомляють у МОЗ

Нагадаємо, компанія гелікоптер-таксі займатиметься доставкою донорських органів.

Loading...
Loading...
Loading...