У пострадянських країнах, як і раніше, є гомофобія, всупереч вимогам Європи

У пострадянських країнах, як і раніше, є гомофобія, всупереч вимогам Європи
inosmi.ru

В країнах колишнього СРСР досі сильна гомофобія. Навіть у Грузії, яку вважають найсучаснішою пострадянською країною, ненавидять секс-меншини. Але в ЄС вважають, що якщо ці країни хочуть бути серед них, доведеться прийняти всі умови.

Про це пише Dagens Nyheter.

Права гомосексуалів - досі дискусійне питання в більшості колишніх радянських країн. Вони хочуть стати частиною Заходу, але не хочуть при цьому слідувати всім правилам. Останній приклад - демонстрації в Тбілісі проти шведсько-грузинського фільму "А потім ми танцювали" (And then we danced), який оповідає про гомосексуальну любов.

17 травня 2013 року, в Міжнародний день боротьби з гомофобією, невелика ЛГБТ-спільнота зібралася в грузинській столиці Тбілісі на скромну демонстрацію проти гомофобії, трансфобії і біфобії. Я була на головній вулиці, що носить ім'я Руставелі, і мене ледь не збили з ніг тисячі нарваних "антидемонстрантів". Священники, студенти, жінки і чоловіки середніх років проганяли гей-активістів, розмахуючи пучками кропиви.

"Нам все одно, що думає Європа. Європа повинна прийняти нас такими, якими ми є. Ми не будемо приєднуватися до ЄС, якщо це значить, що гомосексуалам дозволять одружуватися", - сказав мені православний священник, в якого я брала інтерв'ю.

Як і решта "антидемонстрантів", він тримав у руці кропиву. Щоб захищатися від геїв.

Не стало несподіванкою і те, що кінотеатр "Амірані" в Тбілісі, де показували фільм "А потім ми танцювали", шведського претендента на "Оскар", закидали камінням. Так що продюсеру фільму Матильд Деді (Mathilde Dedye) варто було би гарненько подумати, перш ніж говорити дурниці, стверджуючи, що цей фільм зараз змінює цілу країну. Якщо це каміння щось доводить, то тільки те, що проблема гомофобії в Грузії, як і раніше, актуальна.

Грузія - найсучасніша і найбільш реформована країна Кавказу. Порівняно з більшістю інших колишніх радянських країн Грузія досягла дуже багато. Як і Україна. Всі грузинські й українські уряди, незалежно від політичного кольору, провадять однакову політику: вони намагаються приєднати свої країни до ЄС, зробити їх складовою Заходу.

Але права гомосексуалів - досі дуже дискусійне питання. Цей парадокс не пояснити, якщо не згадати історію цих країн, яку вони так ненавидять і з якою не хочуть мати нічого спільного. Я маю на увазі Радянський Союз.

Радянське суспільство надзвичайно манірно ставилося до сексуальності. Ніяких засобів захисту, окрім аборту, в СРСР не було. Порнографія була заборонена (ось чому і сьогодні її у багатьох колишніх соціалістичних державах сприймають як символ свободи). На розлучення дивилися з більшим осудом, особливо якщо справа стосувалася членів партії. Можна було мати коханок і коханців, але розлучатися було не можна. А головне, ніколи не йшлося про всю широчінь чоловічої сексуальності.

В той час як західні демократії за багато десятиліть звикли до думки, що жінки можуть публічно вступати в шлюб з жінками, а чоловіки з чоловіками, по інший бік залізної завіси цю ідею озвучувати заборонялося. Аж до падіння Берлінської стіни ніякої гомосексуальності не існувало ні в Грузії, ні загалом в Радянському Союзі.

Ось чому не дивно, що гей-фільми, гей-паради і вимоги політичних прав для представників ЛГБТ-спільноти зустрічають опір. Сексуальні меншини стали помітні, і це часто пробуджує неконтрольовану злість. У Москві я зустрічалася з гомосексуалами, які вважають, що в Росії взагалі не слід проводити гей-паради - це тільки породжує нові проблеми. З одного боку вони самі зазнали впливу пострадянської культури замовчування і обману, з іншого - вони просто не вірять, що їх захистять. Правової держави не існує.

Ось чому поп-культура так багато значить, коли заходить про розширення толерантності. Крім того, важливо, щоб і ЄС чітко висловлював свою позицію. Якщо ви хочете стати одними з нас, доведеться прийняти всі умови. Західна спільнота - це вам не шведський стіл.

За матеріалами ІноЗМІ.

Loading...
Loading...

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...