Новини » Політика 2270 Читать эту новость на русском

Туск прокоментував український "касетний скандал"

Дональд Туск.  EPA-EFE

Він назвав скандал небезпечним

Колишній президент Європейської ради та новопризначений голова Європейської народної партії Дональд Туск заявив, що будь-яка спроба залякати представників опозиції - буде приводом для занепокоєння в Європейському Союзі. Про це він сказав на пресконференції у Загребі, передає "РБК-Україна".

"Я сподіваюся, що Україна залишиться тією країною, де правоохоронні та судові органи поважають верховенство права і де немає місця політично вмотивованим переслідуванням", - зазначив Туск.

Новообраний лідер Європейської народної партії додав, що чув про касетний скандал у Києві пов'язаний з Трубою.

"Я чув про цей потенційний скандал. Хоч я і не маю інформації про окремі деталі чи загальний контекст, але моє перше враження, що це дійсно небезпечно", - наголосив він.

Дональд Туск підкреслив, що особисто знає, що таке політичні переслідування.

"Повірте мені, я знаю, про що кажу, бо у мене є свій власний досвід з цього приводу. Завжди коли влада чи люди у владі використовують систему правосуддя проти політичних опонентів, це у будь-якому випадку чи у середньо, чи у довгостроковій перспективі стане трагедією не лише для жертв переслідувань, але і для всієї країни", - розповів експрезидент.

Туск додав, що особисто стежить за розвитком подій у Києві.

"Ви знаєте, скільки емоцій і думок ми інвестували в Україну. Я думаю мені не треба пояснювати, як я особисто переживав за усе що відбувається в Україні. Ми завжди дуже уважно спостерігаємо за подіями у Києві", - запевнив він.

Нагадаємо, вчора Дональда Туска обрали головою Європейської народної партії. Він був єдиним кандидатом на цей пост. Його було обрано на нову посаду під час 24-го з'їзду у місті Загреб в Хорватії. Зокрема, за кандидатуру Дональда Туска проголосував 491 член партії.
 
Раніше повідомлялося, що глава офісу президента України Андрій Богдан міг давати вказівку директорові Держбюро розслідувань не чіпати НБУ і "Приватбанк" у зв'язку з приїздом в Україну місії МВФ. Це випливає із запису розмови двох людей з голосами як у директора ДБР Романа Труби і начальника його патронатної служби Олександра Удовиченка, опублікованій на Telegram-каналі "Трубу прорвало".
Loading...
Loading...
Loading...