Нічого не відбудеться, якщо ми відмовимося від співробітництва з МВФ, – Скаршевський

112.ua

"Я не бачу жодних позитивів від співробітництва з МВФ"

Україні варто відмовитися від співробітництва з МВФ, адже ця співпраця не направлена на розвиток української економіки. Навпаки, це буде вбивати промисловість і соціальну сферу.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK висловив економічний аналітик Віктор Скаршевський.

Ведуча програми поцікавилася, які будуть наслідки, якщо Україна не отримає транш від МВФ. Віктор Скаршевський вважає, що для України не буде жодних наслідків.

"Просто дуже сильно перебільшують значимість і реальне співробітництво з МВФ. В України надто велике боргове навантаження, але своїх грошей поки що вистачає для того, щоб розраховуватись за борги", – зазначив економічний аналітик.

Зокрема, за його словами, найголовніше, що співробітництвом з МВФ ми вбиваємо українську промисловість. В жодній країні світу не було акценту на промисловість, коли відбувається співпраця з МВФ.

"Ми вбиваємо також і соціальну сферу, тобто всі надії на те, щоб соціальне становище найбідніших людей в Україні покращилося... Я не не бачу жодних позитивів від співробітництва з МВФ. Тому я не бачу жодних негативів, якщо ми відмовимося від цього співробітництва", – наголосив Скаршевський.

Також, ведуча запитала, чому Володимир Зеленський вибрав шлях співробітництва з МВФ, адже всі пам'ятають, що він був проти співпраці. Експерт відповів, що це означає, що нічого не змінилося і суверенної економічної політики нова влада не збирається проводити.

"Я прогнозую, що програма буде підписана, що буде програма на три роки в сумі п'ять мільярдів доларів і найцікавіше, що ці гроші не будуть йти в економіку країни. Ці гроші підуть в золотовалютний резерв Національного банку тільки лише, щоб віддати попередні кредити для МВФ", – прокоментував експерт.

Нагадаємо, що місія МВФ розпочне свою роботу у Києві 14 листопада, для продовження обговорень нової програми з представниками влади.

Також повідомлялося, що прем’єрміністр Олексій Гончарук спростував інформацію про припинення співпраці з Міжнародним валютним фондом через стягнення коштів з колишніх акціонерів ПриватБанку.

Loading...