Новини » Політика 322 Читать эту новость на русском

КСУ не підтримав президентський законопроєкт про уповноважених Ради

КСУ

Запропоновані законопроєктом зміни передбачають введення нового парламентського контролю, який може порушити конституційні права людини

Конституційний суд України визнав законопроєкт про внесення змін до статей 85 та 101 Конституції України (щодо уповноважених Верховної Ради України) таким, що не відповідає конституційним нормам. Про це йдеться у висновку КСУ.

Згідно з ним, запропоновані законопроєктом зміни передбачають запровадження нового виду парламентського контролю, який може вийти за межі контролю за додержанням конституційних прав і свобод людини і громадянина та потенційно може становити ризик надмірного втручання парламенту через уповноважених за додержанням Конституції України і законів у різні сфери суспільних відносин без дотримання балансу приватних і публічних інтересів.

Запровадження такого контролю може спричинити юридичну невизначеність. Для людини і громадянина така невизначеність є загрозою сваволі з боку органів публічної влади та їх посадових осіб.

Окрім цього, такі зміни можуть призвести до встановлення невизначених меж повноважень Верховної Ради України усупереч конституційному принципу поділу державної влади та до порушення системи стримувань і противаг між законодавчою, виконавчою та судовою гілками влади, що є загрозою для забезпечення прав і свобод людини і громадянина.

Нагадаємо, Конституційний суд України (КСУ) дійшов висновку, що законопроєкт про законодавчу ініціативу народу відповідає вимогам Конституції.

 

Loading...
Loading...
Loading...