Новини » Економіка 360 Читать эту новость на русском

Українцям буде запропонована страхова ціна на газ в 7 тис. гривень, - Оржель

Квитанції за комунальні послуги. Фото: unn.com.ua

Українці зможуть відмовитися від цієї пропозиції і платити за ринковими цінами

Кабінет Міністрів України планує затвердити страхову ціну на газ для населення. Про це повідомив глава Міністерства енергетики та захисту навколишнього середовища Олексій Оржель в інтерв'ю каналу 24.

"З 1 січня людям запропонують певну страхову ціну на газ, яку вони зможуть вибрати до кінця опалювального сезону. Вона буде навіть менша, ніж ціна на перший квартал 2019 року (8550 гривень за тисячу кубометрів, - ред.). Це так званий ринковий інструмент під назвою "контракти на майбутнє". Чому це так важливо? Тому що населення не повинно 31 грудня мати одну ціну, а з 1 січня - іншу, в два-три рази більшу", - підкреслив Оржель.

Він додав, що зараз йдеться про ціну в розмірі 7000 гривень за тисячу кубометрів (без витрат на транспортування газу). Зараз ціна газу для населення становить 4899 гривні за тисячу кубометрів (без ПДВ і витрат на транспортування). У разі, якщо з 1 січня ціна на газ істотно зросте, то українці, які застрахують ці ціни, будуть платити 7000 гривень, навіть якщо ціни на газ будуть вищими.

За його словами, українці зможуть відмовитися від цієї пропозиції і платити за ринковими цінами, але тоді для них виростуть ризики стрімкого зростання ціни на газ.

Раніше повідомлялося, що "Нафтогаз" збільшив у листопаді ціну на газ для населення на умовах ПСО на 14,6%.

загрузка...
загрузка...
Loading...