Новини » Політика 2814 Читать эту новость на русском

Як фермери Бердичівського району вчили нардепа землю "продавати" - відео

Як фермери Бердичівського району вчили нардепа землю "продавати" - відео
112.ua

Фермери Бердичівського району не на жарт обурені аграрним майбутнім, яке для них готують народні обранці у Верховній Раді. Тому на с/г техніці протестують біля Бердичівської районної адміністрації. Люди кажуть: не готові миритися з прийнятим нардепами в першому читанні законопроектом про вільний обіг с/г землі. А ще неприємно вражені тим, що слуга народу від їх округу Богдан Кицак проголосував за продаж землі.

Про це пише інформаційно-аналітичне видання "Times.ZT".

"Ми за нього голосували як за онука хлібороба, а він нашу довіру не виправдовує, що проголосував за такий дикий закон", – каже Марія Волкова, фермер. "Ці трактори у людей практично всі в кредитах. Все в кредитах, і якщо не буде цієї землі – як ми повинні їх гасити?" (Віктор Барановський, голова асоціації фермерів району).

Більшість обласних депутатів з Бердичева теж на боці аграріїв. Не розуміють: при відсутності банку землі і вигідного кредитування фермерів як законопроект можна виносити на голосування взагалі? Голова Бердичівської районної ради Максим Самчик каже: Бердичівська область – аграрний район. Прийнятий в першому читанні законопроект про продаж с/г земель, каже він, неприйнятне явище в період військових дій в країні.

"В період війни, зубожіння населення – це так, ми повинні констатувати цей факт – сьогодні землю не можна продавати. Ми повинні взяти паузу, і, можливо, вона повинна затягнутися на великий термін, щоб ми посилили нашого місцевого виробника, середній клас, щоб відпрацювали в країні всі програми для підтримки і зміцнення середнього агровиробника", – каже голова Бердичівської районної ради Максим Самчик.

На це народний депутат каже: мораторій на продаж землі знімуть не з моменту прийняття закону, а в жовтні 2020-го року. До того інвентаризують усі землі, а держгеокадастр перестане працювати як такий. В одних руках можна зосередити не більше 20-30 тисяч гектарів землі. Але від цього запитань у людей не менше. Фермери у відчаї розповідають про те, в яких умовах працюють, як будують ферми на кредити, створюють робочі місця в селі і підтримують його як можуть. Люди намагаються достукатися до народного депутата, запрошують до себе на господарства, кажуть, готові показати будь-яким перевірникам всю бухгалтерію, щоб ті побачили, як аграрії працюють, а іноді й виживають. Звичайно, кажуть, можуть виникнути якісь питання, але на все готові дати відповідь, аби слуги народу у Верховній Раді запитували думку українців перед прийняттям таких законів.  

"Ви тиждень тому нам сказали, що не підтримаєте такого закону, ну як так нахабно можна було піти й нас обдурити! Ви говорите, що людина хоче продати, а українець може купити? Ось ключове питання: хто її буде купувати?! Сьогодні перукарі, кулінари, чорт знає хто приймає національний закон! Ви далеко від слуг народу, ви ганьба народу!" – каже фермер Сергій Вахнюк.

Незадоволені земельною перспективою України і учасники військових дій АТО.

"Тут голови громад, з голови, фермери – це все політично різнонаправлені люди. Але вони об’єдналися, ви знаєте, як Україна може єднатись? Ви дивіться, обережно з цим питанням і донесіть цей меседж іншим!" – каже учасник бойових дій АТО Павло Гайдаманчук.

Питаємо у Богдана Кицака особисто, чому ж так поспішають слуги народу з прийняттям цього закону? "Це традиційно наприкінці кожного року розглядається питання зняття мораторію. Але не було більшості, персоналії, які взяли на себе повну відповідальність, тому що це дуже дискусійне питання, проблемне для України. Не знайшлося, хто взяв би на себе відповідальність і впровадив цю процедуру в життя. А ми щиро сподіваємося і беремо на себе цю відповідальність", – відповідає нардеп Богдан Кицак.  

Чоловік каже: у Раді досліджували страхи фермерів і їх можливості працювати після прийняття закону. Після парламентських слухань у середині грудня повинна визначитися остаточна доля закону. Потім нардеп знову проведе зустріч з 63-м виборчим округом, після чого і скаже: голосувати за або проти ринку землі. Голова райради передав Богдану Кицаку письмове звернення з проханням від людей не голосувати за закон як такий у другому читанні. Якщо, звичайно, той врахує крик душі виборців.

Юлія Синельникова|Times.zt

загрузка...
загрузка...

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...