Віктор Медведчук: На виплату і обслуговування держборгу піде третина бюджету – це економічна катастрофа!

Народний депутат Віктор Медведчук

"Опозиційна платформа - За життя"

Нарощування боргу по ОВДП відбувається "ураганними" темпами

Україна змушена працювати на іноземних і внутрішніх кредиторів. На обслуговування держборгу заплановано витратити 141,5 млрд грн, на його погашення передбачено 282,1 млрд грн. На виплату і обслуговування держборгу піде третина бюджету – це економічна катастрофа!

Про це заявив голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктор Медведчук, повідомляє сайт політсили.

Віктор Медведчук нагадав, що за даними Мінфіну до державного бюджету залучено 202,8 млрд грн, $3,8 млрд і 189 млн євро за рахунок ОВДП. Зокрема, у січні – жовтні Мінфін розмістив ОВДП на 202,782 млрд грн, що на 315,3% більше, ніж за аналогічний період минулого року. ОВДП в іноземній валюті розміщені на $3767 млн (збільшення на 31,4% у порівнянні з 10 місяцями 2018 року) і на 189 млн євро.

У цей період середньозважена дохідність цінних паперів у гривні склала 17,5% річних, у доларах – 6,2% річних, в євро – 4,6% річних.

Для порівняння: у 2018 році Мінфін залучив до держбюджету 65,128 млрд грн, $3,478 млрд і 503 млн євро за рахунок розміщення ОВДП.

Голова політсили "Опозиційна платформа – За життя" вважає, нарощування боргу по ОВДП відбувається "ураганними" темпами. При цьому міністр фінансів не бачить проблем у тому, що середньозважена дохідність паперів у гривні склала 17,5% річних. Та й середньозважена дохідність паперів у доларах в розмірі 6,2% – це за межами розумного. У жодному солідному західному банку таких відсотків ніхто не дасть. А якщо дасть, це означатиме, що банк у передбанкрутному стані.

"Зараз дохідність у гривні знизилася до 13,5% річних після зменшення ставки рефінансування. Міністр фінансів вважає, що це недорого. Але це дорого, це дуже дорого!", – наголошує Віктор Медведчук.

За його словами, уже сьогодні країна змушена працювати на іноземних і внутрішніх кредиторів. На обслуговування держборгу заплановано витратити 141,5 млрд грн, на його погашення передбачено 282,1 млрд грн. На виплату і обслуговування держборгу піде третина бюджету – це економічна катастрофа!

Народний депутат застерігає, не треба порівнювати Україну з Японією чи Італією: для розвинених країн критичні значення боргу зовсім інші, ніж для слаборозвинених, до яких тепер належить й Україна.

"Мимоволі згадуються слова з відомого фільму "Іван Васильович змінює професію". "За чий рахунок цей бенкет? Хто оплачувати буде?" – "У будь-якому разі, не ми". Мабуть, представники нинішньої влади вважають так само. До речі, у варіанті, який заборонила радянська цензура, відповідь була іншою: "Народ". Чинна українська влада вимагає "продовження бенкету" саме за рахунок пересічних громадян", – заявив голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктор Медведчук.

Нагадаємо, народний депутат Віктор Медведчук вважає, що єдиний плюс ухваленого бюджету на наступний рік – це те, що його ухвалили в середині листопада. 

"Прийняли бюджет. Я вам скажу єдину, виключно позитивну характеристику цього бюджету: вперше цей бюджет прийнято в листопаді, 14-го. Інших позитивних моментів немає", – зазначив політик.

Медведчук підкреслив, що прийнятий бюджет антисоціальний і продовжує епоху бідності.

 

Loading...