Новини » Світ 290 Читать эту новость на русском

Україна - не Каліфорнія: Приклад на автомобільному заторі

Україна - не Каліфорнія: Приклад на автомобільному заторі
facebook.com/Ilia Kenigshtein

У Каліфорнії під час масової евакуації від масштабних лісових пожеж люди стояли в заторах цивілізовано, без мародерства і беззаконня, об'їзду по зустрічній або узбіччі. У Києві під час звичайного затору люди не тільки намагаються проїхати обманним шляхом, але і впевнені, що вчиняють правильно.

Про це пише Ілля Кенигштейн на своїй сторінці в Facebook.

Місяць тому, коли ми як раз були в долині Сонома, яка розташована на північному узбережжі штату Каліфорнія і є найбільшим виноробним районом, влада Каліфорнії оголосила про масштабну евакуацію 200 тисяч людей у зв'язку з пожежею Кинкейд, що охопила понад 220 кв км. Тоді, в якості запобіжного заходу було відключено електропостачання будівель, в яких проживають близько 1 мільйона чоловік. "Наступні 72 години будуть важкими. Я б міг прикрасити, але не буду", - сказав тоді губернатор Каліфорнії Гевін Ньюсом, звертаючись до жителів штату.

Ми буквально кількома днями раніше, разом з нашими американськими друзями їздили по цій самій Сономі, переїжджаючи з однієї винокурні в іншу і тестували місцеве вино. В той час, як в 30 милях від нас вже вирувала пожежа. Ну що я можу сказати - звичайно, в певній мірі це було божевіллям.

Ньюсом оголосив надзвичайний стан, заявивши, що у нього немає сумнівів в тому, що евакуація врятує життя людей. "Якщо вам кажуть: "Збирайтеся", значить, треба збиратися", – заявив він, закликаючи людей прислухатися до розпоряджень при евакуації.

І люди слухняно зібралися і поїхали, залишивши свої будинки. Причому, поїхали чітко дотримуючись інструкцій -  відкритими на той момент дорогами, в установленому порядку, на автомобілях і автобусах, по черзі - будинок за будинком, район за районом, без мародерства і беззаконня, без об'їзду по зустрічній або узбіччі - з метою скоротити період власного очікування в пробках і бажання урвати для себе трохи більше часу, трохи кращу позицію.

А зараз, місяць по тому, вже в Києві, я кожного ранку і кожного вечора стою у величезній пробці перед Південним мостом, з тугою дивлюся на жлобів, котрі "вигризають" для себе шматок за шматком цієї нещасної дороги, дивлюся як вони нескінченно ротуються один з одним, переміщаючись із смуги в смугу, бачу як вони об'їжджають інших по узбіччю, на смузі громадського транспорту або взагалі по тротуару. І з жахом уявляю, що було б, якби ці люди, не дай Бог, опинились в подібній ситуації як в Каліфорнії. Якщо у нас на дорогах навіть у звичайному житті мало хто в змозі мислити адекватно - хоча б у масштабах одного нещасного мосту, а не величезної території.

Дивлюся на всіх цих тупих баранів і бачу, що одна з головних причин наших пробок - це колективний бидло-стиль ставлення один до одного, власне як і до життя, в основі якого лежить пластом вікова совкова традиція вигризання зубами елементів власного комфорту - виключно у інших і за рахунок інших. І розумію, як же нам пощастило, що Україна - не Каліфорнія.

Ілля Кенігштейн

загрузка...
загрузка...

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...