live
Новини » Політика 190 Читать эту новость на русском

У "Слузі Народу" офіційно не працює жодна особа, – КВУ

Слуга народа
загрузка...
загрузка...

Також політична партія не витрачала офіційно коштів на заробітну плату

У Комітеті виборців України заявили, що згідно зі звітом "Слуги Народу" про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру в політичній партії офіційно не працює жодна особа.

Про це повідомляє пресслужба КВУ.

У КВУ зазначили, що згідно зі звітом "Слуги Народу" про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру, в політичній партії офіційно не працює жодна особа. Так, у графі "працівники складу апарату партії" вказано цифру 0.

"Для порівняння: у ВО "Батьківщина" офіційно працюють 73 особи, в "Європейській Солідарності" – 46 осіб, у "Голосі" – 3, Радикальній партії Олега Ляшка – 20, "Самопомочі" – 264, "Українській стратегії Гройсмана" – 3", – пояснили в комітеті.

Там також відзначили, що "Слуга Народу" не витрачала офіційно коштів на заробітну плату. Всього за період липня-вересня партія витратила 240 млн. грн., із них 0 грн. – на заробітну плату.

Крім цього в "Слуги Народу" не зареєстровано жодного місцевого осередку зі статусом юридичної особи.

"Складно уявити парламентську політичну партію, в якій би працювали особи виключно на волонтерських засадах. Зокрема, партію, в якої немає оплачуваного на постійній основі бухгалтера, охорони, секретаря, працівників пресслужби та оргвідділу. Багаторічна практика вказує, що такі партії можуть здійснювати тіньову оплату праці – "в конвертах". Схожа ситуація із місцевими осередками партій, які не мають статусу юридичних осіб. Закон "Про політичні партії в Україні" дозволяє існування місцевих організацій без такого статусу, однак, на думку КВУ, це свідчить про централізований характер управління та може бути спробою тінізації партійного життя. Зокрема, такі місцеві організації не здатні проводити повноцінну фінансову та господарську діяльність через відсутність рахунків у банках. Однак це також полегшує життя партіям, які не зобов’язані звітувати про діяльність осередків без статусу юросіб перед НАЗК", – заявив голова КВУ Олексій Кошель.

Згідно з даними Реєстру політичних партій, "Слуга Народу" була офіційно зареєстрована 31 березня 2016 року.

Нагадаємо, голова Верховної Ради Дмитро Разумков стверджує, що депутатам від "Слуги народу" ніхто не доплачує у конвертах.

Loading...
Loading...
Loading...