Новини » Політика 677 Читать эту новость на русском

У Раді будуть вирішувати проблему з дискримінацією виплат пенсій переселенцям

Пенсії

Для цього підготовлений відповідний законопроєкт, який має спростити процедури доведення права на виплату пенсій та її розміру

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт №2083 про внесення змін до деяких законів України щодо права на отримання пенсій окремим категоріям громадян, який має вирішити проблему дискримінації у виплатах пенсій внутрішньо-переміщених осіб. Про це заявила голова парламентського комітету з питань соціальної політики Галина Третьякова, передає пресслужба ВРУ.

"ООН у всіх доповідях відзначало, що політика попередньої влади по відношенню до цих громадян була відверто дискримінаційною, коли людей кидали практично напризволяще. Додам, що така недолуга поведінка сприяла погіршенню відношення населення до влади, а також один до одного, бо фактично відбувся розподіл на тих, хто став ВПО, і тих, хто залишився на непідконтрольних територіях", - зазначила вона.

За її словами, для вирішення цієї проблеми комітетом розроблено відповідний законопроєкт.

Цим документом пропонується:

- спростити процедури доведення права на виплату пенсій та її розміру шляхом скасування обов’язковості надання паперових документів щодо осіб, які мають право на пенсії та змушені були залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру;

- скасувати для зазначеної категорії осіб обмеження щодо можливості отримати не затребувану пенсію лише за три роки ;

- закласти основи під особливий режим та порядок отримання пенсій для пенсіонерів, які залишились жити на територіях, на яких органи державної влади тимчасово не виконують своїх повноважень.

Раніше Пенсійний фонд України заявляв про завершення фінансування житлових субсидій та пенсійних виплат за звітний період і повідомив, які суми коштів були виділені на потреби населення.

Loading...
Loading...
Loading...