Новини » Події 245 Читать эту новость на русском

У Києві зафіксували 9 випадків захворювання на малярію

Ілюстративне з відкритих джерел

Всі випадки малярії підтверджено лабораторно

У столиці станом на 19 листопада зареєстровано дев'ять випадків тропічної малярії. Про це повідомляє пресслужба Державної установи "Київський міський лабораторний центр МОЗ України".

"Станом на 19.11.2019 р. в м.Києві зареєстровано 9 випадків малярії, що завезено з країн Африки: Республіки Сьєрра-Леоне, Республіки Екваторіальна Гвінея, Об’єднаної Республіки Танзанія, Республіки Камерун, Республіки Південний Судан, Федеративної Республіки Нігерія (у 3-х випадках), Республіки Бенін", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, минулого тижня, 14 листопада у Києві хворому іноземному громадянину, який у жовтні перебував на території Республіки Бенін, було встановлено діагноз - тропічна малярія. Зокрема, чоловік звернувся до інфекційного відділення міської лікарні, коли відчув слабкість, головний біль та підвищення температури до 38,5 градусів. 

"Враховуючи дані епіданамнезу, результати огляду пацієнта, було запідозрено малярію, призначено та проведено відбір крові та лабораторне дослідження на наявність малярійних збудників. В препаратах крові хворого виявлено збудники тропічної малярії P. Falciparum", - зазначили у пресслужбі.

Наразі було розпочато специфічне та симптоматичне лікування хворого.

До слова, усього станом на 19 листопада у Києві було зафіксовано 9 випадків тропічної малярії. Усі випадки захворювання підтверджено лабораторно. За попередньою інформацією, летальних випадків не зареєстровано.

Довідка:
Малярія - це гостре інфекційне захворювання, що супроводжується періодичними підйомами температури тіла, збільшенням печінки, селезінки, анемією та може призвести до летального кінця. Малярія широко розповсюджена в країнах з тропічним кліматом та передається від хворої до здорової людини через укуси малярійних комарів.

Нагадаємо, нещодавно у Запорізькій області медики зафіксували два випадки захворювання на тропічну малярію, якою пацієнти заразилися під час перебування у країнах Африки. 

загрузка...
загрузка...
Loading...