"Що таке любов?!": Як сироти виживають у стінах дитячого будинку

Леонід Канфер, режисер ZIK.UA

"Дитяча тема була дуже хворобливою для мене, тому в кінці фільму з'явилась частинка моєї власної історії", - сказав режисер

У Києві 18 листопада представили документальну стрічку "Що таке любов?!". Вона розповідає про сиріт, які буквально виживають у стінах дитячого будинку.

Про це повідомила кореспондентка Валерія Бабич у випуску новин телеканалу ZIK.

Кореспондентка розповіла, що головні герої стрічки – діти-сироти, їхні історії висвітлюють правду, що відбувається за зачиненими дверима інтернатів. Часом картина показує справжню жорстоку реальність цієї системи. Стрічка дає відповідь на запитання, чому інтернат – не місце для дитини і чому цих закладів взагалі не повинно бути в сучасній Україні.

Режисер фільму Леонід Канфер зауважив, що ідея зняти такий фільм прийшла давно, після трагічного випадку в стінах інтернату, а за зйомки документальної стрічки взялися два роки тому.

"Дитяча тема була дуже болюча для мене, в тому числі, тому в кінці фільму з'явилась частинка моєї власної історії. Тобто цей фільм став моєю особистою справою", – розповів режисер.

Серед глядачів стрічки були представники уряду, парламенту, Офісу президента і звичайні українці. Прем'єрний показ також відвідала міністр соціальної політики Юлія Соколовська.

"Чим більше я з цим працюю, тим більше я розумію, яка в нас проблематика, але що найважливіше – що вихід є, і ми тому працюємо над допомогою сім'ям. Якраз ми в бюджет заклали підтримку сімейних форм виховання", – наголосила Соколовська.

Окрім цього, кореспондентка констатувала, що по очах глядачів помітно, що тема торкнулася сердець українців, і вони сподіваються, що це допоможе змінити систему виховання в інтернатах країни назавжди.

До слова, в Україні понад 90 тисяч дітей, які мають біологічних батьків, проживають в інтернатних закладах.

Загалом в Україні близько 65 тисяч дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, проживають у сімейних формах виховання. Це опіка та піклування, прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу. Понад шість тисяч дітей залишаються в інтернатних закладах. Частина дітей втратила статус через усиновлення.

Нагадаємо, що народний депутат від фракції "Опозиційна платформа – За життя" Юрій Павленко заявив, що нова команда руйнує цілу систему опіки дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. До того ж вона створює всі умови для того, щоб ці діти першочергово усиновлювалися іноземцями.

Loading...
Loading...
Loading...