Новини » Політика 145 Читать эту новость на русском

Раді пропонують утворити ТСК з розслідування зловживань у Міністерстві аграрної політики у 2014-2019 роках

Верховна рада. Фото Zoya Shu/112.ua

ТСК має розслідувати обставини та причини порушень у організаціях, підконтрольних Міністерству аграрної політики та Національної академії аграрних наук

У Верховній Раді зареєстровано проєкт постанови №2451 про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань виявлення, систематизації та розслідування фактів зловживань на державних підприємствах, установах та організаціях системи колишнього Міністерства аграрної політики та продовольства України та Національної академії аграрних наук України у 2014-2019 роках. Про це йдеться на сайті Верховної Ради.

Як зазначається у пояснювальній записці, ТСК має розслідувати обставини та причини порушень у організаціях, підконтрольних Міністерству аграрної політики та Національної академії аграрних наук.

Зокрема під перевірку підпадають підприємства ПАТ "Аграрний фонд", ПАТ "Державна продовольчо-зернова корпорація України" та ДП "Укрспирт".

Основним завданням Тимчасової слідчої комісії визначається:

- розслідування протиправних дій керівництва Міністерства та Академії, керівників, службових осіб підприємств, установ та організацій, які перебували у їх підпорядкуванні у 2014-2019 роках, зокрема, таких підприємств, як ПАТ "Аграрний фонд", ПАТ "Державна продовольчо-зернова корпорація України", ДП "Укрспирт" тощо, які призвели до:

- фактів незаконної передачі в приватну власність земельних ділянок;

- створення умов у доведенні цих підприємств, організацій та установ до банкрутства;

- нецільового використання коштів та майна;

- нанесення збитків державному бюджету через механізм непрозорої закупівлі товарів та послуг за державні кошти;

- привласнення бюджетних коштів через механізми незаконного відчуження, передачі в оренду майна, укладання економічно невигідних договорів про спільну діяльність/спільний обробіток землі;

- розробка пропозицій Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України, Генеральній прокуратурі України, на підставі результатів розслідування;

- ініціювання питання про притягнення винних осіб до відповідальності, передбаченої законодавством України.

До комісії мають увійти 12 народних депутатів: 7 із фракції "Слуга народу" та по одному представнику з інших фракцій та депутатських груп.

Раніше повідомлялося, що у парламенті створено Тимчасову слідчу комісю Верховної Ради України з питань розслідування пожежі (вибухів) на складах боєприпасів в м. Ічня (Чернігівська обл.), м. Калинівка (Вінницька обл.), м. Балаклія, (Харківська обл.), м. Сватове (Луганська обл.), м. Кривий Ріг (Дніпропетровська обл.) у період з 2014 по 2018 роки.

загрузка...
загрузка...
Loading...