Опубліковано закон про заборону вирубки Карпатського лісу

Українські Карпати. Фото: Немеш Янош/УНІАН

Закон передбачає заборону на суцільну вирубку лісу у Карпатах

У парламентському виданні "Голос України" опубліковано Закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо заборони суцільних рубок на гірських схилах в ялицево-букових лісах Карпатського регіону". Про це йдеться у випуску видання від 20 листопада.

Законопроєктом вносяться зміни до статей 21 та 26 Закону України "Про природно-заповідний фонд", а саме заборона проведення рубок головного користування в національних природних парках, заказниках.

Також законопроєкт вносить зміни до Закону України "Про мораторій на проведення суцільних рубок на гірських схилах в ялицево-букових лісах Карпатського регіону" щодо продовження дії заборони на проведення суцільних рубок головного користування ялицево-букових лісів на стрімких схилах Карпатського регіону. Таким чином, стане можливим проводити лише вибіркові рубки головного користування та вибіркові рубки формування та оздоровлення лісів в ялицево-букових деревостанах на стрімких схилах в лісах Івано-Франківської, Закарпатської, Львівської та Чернівецької областей.

Закон набуває чинності наступного дня після його опублікування.

Раніше австралійські науковці заявляли, що викиди парникових газів, які стаються під час вирубування тропічних лісів, шкодять екології у 6 разів більше, ніж вважалося раніше.Loading...