Мінсоцполітики заявило про спробу рейдерського захоплення Фонду соцстрахування

Мінсоцполітики заявило про спробу рейдерського захоплення Фонду соцстрахування

Відповідні дії вчиняє Євген Баженков

Міністерство соціальної політики України занепокоєне можливою спробою рейдерського захоплення Фонду соціального страхування України.

Про це Олег Коваль повідомив на своїй офіційній сторінці у мережі Facebook.

Заступник Міністра наголосив, що ситуація, яка наразі відбувається у Фонді соціального страхування України занадто схожа на рейдерське захоплення. Відповідні дії вчиняються Євгеном Баженковим, фігурантом кримінальної справи за незаконні дії з майном Фонду за сприяння Державного реєстратора, який незаконно у ЄДР (Єдиному Державному реєстрі юридичних, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань) вказав Баженкова керівником виконавчого Фонду соціального страхування. Попри те, що повноваження щодо поновлення або звільнення директорів виконавчого Фонду належать Правлінню Фонду соціального страхування.

"Мінсоцполітики вважає такі дії реєстратора неприпустимими і звернулося зі скаргою до Мін'юсту з позицією скасувати реєстрацію та направило листа до виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України, в якому наголошено, що всі дії, прийняті Баженковим до моменту його законного поновлення на посаді, вважатимуться перевищенням повноважень та підлягатимуть скасуванню у порядку, передбаченому Законом України", – повідомив Олег Коваль.

"Співпраця міністерства з будь-якою особою, яка є фігурантом кримінальної справи щодо розкрадання державного майна неприпустима", – резюмував заступник міністра.

Довідка.

У 2018 році було звільнено директора виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України Євгена Баженкова за незаконну передачу у приватну власність 71 державного об’єкту Фонду.

Так, у вересні 2017 року він підписав листи щодо передачі 59 об’єктів нерухомості, проте протокольним дорученням Фонду Баженкова зобов’язано відкликати ці листи. Євген Баженков не виконав цього доручення, що призвело до втрати ще 12 об’єктів.

Такі дії Баженкова, а саме надані вказівки керівникам управлінь виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в областях та місті Київ щодо зміни форми власності майна Фонду є перевищенням службових повноважень.

Відповідними діями було створено передумови для незаконного відчуження майна Фонду. Звільнення Євгена Баженкова ініціював ексміністр соціальної політики Андрій Рева, та звернувся до правоохоронних органів, що призвело до порушення кримінальної справи, фігурантом якої є Баженков. Втім, пан Євген пішов шукати правди до суду. Позаминулої п’ятниці Печерський суд міста Київ частково задовольнив його вимоги, а саме: поновив Баженкова на посаді та зобов’язав протягом місяця виплатити середній заробіток у сумі понад 858 тисяч гривень.

Loading...
Loading...
Loading...