Новини » Політика 80 Читать эту новость на русском

Медведчук: Влада повинна надати землю всім, навіть міським жителям, а не продавати її

Віктор Медведчук. Фото: 112.ua

Конституційне право на отримання землі мають всі, не тільки ті, хто на цій землі працює у сільському господарстві або в сільській місцевості, але і міські жителі. Про це заявив голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук в ефірі політичного шоу "Пульс" на телеканалі "112 Україна".

"Але ми ж повинні забезпечити за Конституцією і Земельним кодексом, за який ми тоді голосували в далекому 2001 році, право отримати людям цю землю. Ви спочатку надайте всім охочим, тому що конституційне право на отримання землі мають всі, не тільки ті, хто на цій землі працює у сільському господарстві або в сільській місцевості, але і міські жителі. І тільки потім, коли це все буде врегульовано, зареєстровано, коли будуть реєстри, тоді це питання треба винести на всенародне обговорення, чи може ця земля продаватися, а не зараз", – зазначив він.

Політик також додав, що уряд хоче виконати вказівку Міжнародного валютного фонду, хоча є непрофесійним.

"Тому що є вказівка МВФ, тому що уряд, який не користується сьогодні авторитетом, є непрофесійним, просто хоче знайти це джерело, лінію наживи для себе і для тих, хто їх лобіює. А кому це цікаво? Це цікаво сьогодні великим агрохолдингам, іноземним "інвесторам", які точно дадуть гроші під землю для того, щоб скупити її, а потім перепродувати, тому що її ціна буде рости. Це ті, кого цікавить чорнозем України", – сказав Медведчук.

Нагадаємо, Верховна Рада 13 листопада підтримала за основу законопроєкт про ринок землі. Відповідно до законопроєкту, ринок землі пропонують відкрити з 1 жовтня 2020 року. У проекті встановили правило, за яким до 1 січня 2024 року не допускається купівля землі юрособами, бенефіціарними власниками яких є іноземці та особи без громадянства.

Додайте ZIK.UA в обрані джерела Додати в обрані Google News