live

Медведчук розповів про мету створення міжпарламентського об'єднання Україна-Росія-Німеччина-Франція

Віктор Медведчук. Фото: 112.ua

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук в ефірі політичного шоу "Пульс" на телеканалі "112 Україна" розповів про мету створення міжпарламентського об'єднання Україна-Росія-Німеччина-Франція.

"Тепер, коли ви говорите з приводу міжфракційного об'єднання, "Міжпарламентський діалог заради миру" Україна-Росія-Німеччина-Франція", я хочу сказати, що ця ідея виникла ще до виборів. Я презентував у липні цього року мирний план, який було розроблено мною колись, із врегулювання ситуації на Донбасі, який став частиною нашої програми партії "Опозиційна платформа – За життя" в Європарламенті, де були присутні представники всіх фракцій, представлених вже у новообраному Європейському парламенті, і ми обговорювали цю тему, ми дискутували на цю тему. І надійшли пропозиції, що на сьогодні багато залежить від виконавчої влади, від голови держави, яким є пан Зеленський, від очільників інших членів "нормандського формату", канцлера Меркель, президента Макрона, президента Путіна", – сказав він.

Політик підкреслив, що у парламентів є своя, окрема роль.

"Але парламенти мають свою роль, і в цій ситуації я виходив з того, що у нас в Україні не президентська форма правління і навіть не президентсько-парламентська, а парламентсько-президентська. А мінські угоди – це насамперед їхній базис і фундамент, це закони: закон про вибори, про особливий статус, про амністію і зміни до Конституції. А це все хто має робити? Верховна Рада України", – додав Медведчук.

На його думку, дискусія з колегами з парламентів Франції, Росії та Німеччини може допомогти знайти цей знаменник підтримки мирного врегулювання конфлікту на Донбасі.

"І тому це спілкування, ця дискусія з парламентами і з нашими колегами у Франції, в Росії і в Німеччині може допомогти нам знайти цей знаменник підтримки мирного врегулювання та реалізації того, що буде прийнято на "нормандському форматі". Тут же 4 країни і 4 парламенти мають у цьому брати участь, це Росія, Україна, Німеччина і Франція. І ми тут хочемо знайти додаткові можливості для того, щоб, довівши це до відома парламентарів Франції, Німеччини і Росії, отримати підтримку їхніх керівників держав для того, щоб знайти цей консенсус, спільний знаменник, і мир в Україні міг запанувати і бути тим, чого чекають 70-80% наших громадян", – підкреслив Медведчук.

Раніше Медведчук заявляв, що "нормандський формат" може знову підтвердити мінські угоди, а по-іншому немає ніяких шляхів, щоб це був якийсь інший варіант.Loading...
Loading...
Loading...