Медведчук: "Нормандський формат" може підтвердити мінські угоди і порядок їх виконання

Народний депутат Віктор Медведчук "Опозиційна платформа - За життя"

"Нормандський формат" може знову підтвердити мінські угоди, а по-іншому немає жодних шляхів, щоб це був якийсь інший варіант. Про це заявив голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук в ефірі політичного шоу "Пульс" на телеканалі "112 Україна".

"Нормандський формат" може знову підтвердити мінські угоди, а по-іншому, до речі, я не бачу жодних шляхів, щоб це був якийсь інший варіант, "нормандський формат" може сьогодні визначити конкретні умови чи порядок виконання того, що записано в мінських угодах", – сказав він.

Політик нагадав, що в українському політикумі дуже часто виникає погляд, який є необ'єктивним і недостовірним.

"Я хочу нагадати, щоб не роз'єднувати, тому що в нашому політикумі дуже часто виникає точка зору, яка є необ'єктивною і недостовірною. По-перше, не всі знають, що таке мінські угоди, по-друге, не всі знають, яка зв'язок між мінськими угодами і "нормандським форматом". Я хочу пояснити. Коли говорять про мінські угоди 2015 року – це не зовсім так. Мінські угоди приймалися не в 2015 році. Мінські угоди приймалися 5 і 19 вересня 2014 року. А 12 лютого 2015 року приймався комплекс заходів щодо виконання мінських угод, і цей комплекс заходів щодо виконання мінських угод обговорювався серед очільників держав "нормандської четвірки". Хочу нагадати, а я був і він був тоді в Мінську, що ці переговори тривали 17 годин без перерви на відпочинок, за винятком перерв для того, щоб перекусити. 17 годин голови 4 держав працювали над тим, щоб виробити і підтвердити потім мінські угоди, які були підписані після цього представником України, представником Росії і представником тоді невизнаних територіальних об'єднань, тобто тих, що представляє окремі райони Луганської і Донецької області", – зазначив Медведчук.

Раніше президент Франції Еммануель Макрон заявив, що лідери Франції, Німеччини, Росії та України зустрінуться в Парижі 9 грудня у спробі активізувати зусилля у пошуках мирного врегулювання конфлікту на сході України. У Кремлі підтвердили, що саміт у "нормандському форматі" дійсно запланований на 9 грудня в Парижі.

Loading...