Медведчук: Моя позиція щодо ринку землі не змінювалася з 2001 року

Народний депутат Віктор Медведчук "Опозиційна платформа - За життя"

Позиція голови політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народного депутата України Віктора Медведчука щодо ринку землі не змінювалася з 2001 року, коли під його керівництвом приймався Земельний кодекс. Про це він заявив в ефірі політичного шоу "Пульс" на телеканалі "112 Україна".

"Моя позиція не змінювалася з 2001 року. І в тому числі під моїм керівництвом приймався Земельний кодекс, це було в жовтні 2001 року. Ні, моя позиція по землі не змінилася. Більше того, я наведу простий приклад, але потім буду аргументувати його. Якщо б ця позиція змінилася, то на сьогоднішній день, наприклад, навіщо тоді, якщо є Земельний кодекс, який є чинним сьогодні, навіщо тоді приймати закон про ринок землі?" - сказав він.

Медведчук зазначив, що Земельний кодекс вперше в Україні за роки незалежності встановив право власності на землю.

"Це перше, що ми зробили, коли приймали Земельний кодекс. Друге, Земельний кодекс дав можливість розпаювання земель, в результаті яких 7 млн громадян України отримали паї і право власності. Вони не отримали право розпорядження, але вони отримали право власності у відповідності з Конституцією", - додав нардеп.

Нагадаємо, Верховна Рада 13 листопада підтримала за основу законопроєкт про ринок землі. Відповідно до законопроєкту, ринок землі пропонують відкрити з 1 жовтня 2020 року. У проекті встановили правило, за яким до 1 січня 2024 року не допускається купівля землі юрособами, бенефіціарними власниками яких є іноземці та особи без громадянства.

Loading...