Кабмін виділив 252 млн гривень на придбання судна для дослідження Антарктики

Антарктида

Дане судно дозволить відродити науковий океанський флот України

Кабінет міністрів України виділив кошти на придбання наукового океанського судна льодового класу, яке буде використовуватися для дослідження Світового океану й Антарктики. Про це повідомляє пресслужба Міністерства освіти і науки.

Зазначається, що на придбання судна уряд виділив 252 млн гривень. Відповідне рішення було ухвалено Кабміном  20 листопада. Як зазначили в МОН, дане судно дозволить відродити науковий океанський флот України.

"Придбання Україною судна такого класу дозволить нам бути більш самостійними у дослідженні Світового океану, яке на рівних з дослідженнями космосу є зараз одним з пріоритетів світової науки. Це нові можливості для наших науковців вже з наступного року. А ще це можливість будувати більш сміливі стратегічні плани досліджень в Антарктиді і Арктиці", - повідомила глава МОН Ганна Новосад.

Очікується, що купівлю судна буде здійснено до кінця 2019 року, а до 2020 року планується перший вихід в океан.

Нагадаємо, раніше уряд ухвалив рішення, завдяки якому українські науковці зможуть одержати близько 7 мільйонів євро в межах допомоги, яку ЄС надав Україні в програмі "Горизонт 2020".

Додайте ZIK.UA в обрані джерела Додати в обрані Google News