Новини » Економіка 141 Читать эту новость на русском

Економічна політика Польщі: Україні варто не заздрити, а брати приклад

В'ячеслав Черкашин
В'ячеслав Черкашин
Економічна політика Польщі: Україні варто не заздрити, а брати приклад
З відкритих джерел

Результатом втілення економічної політики в життя, за прогнозом ОЕСР, серед 36 країн-членів цієї організації, Польща у 2019-2020 роках буде економікою, що найшвидше зростає.

Про це пише В'ячеслав Черкашин на своїй сторінці в Facebook.

"Нам потрібна смілива Польща і сміливе бачення Польщі" - цитата з учорашнього виступу прем'єр-міністра Польщі Матеуша Моравецького перед Сеймом.

Після реалізації:

- масштабного проекту у 2017-2018 роках під назвою "Нова Конституція для бізнесу" (п'ять законів для розвитку бізнесу);

- ухвалення в кінці 2018 року закону про підтримку нових інвестицій (розширення сфери дії режиму спеціальних економічних зон на всю територію країни);

- рішучого звільнення з 1 жовтня 2019 року зарплат молодих людей (не старше 26 років), які не перевищують 85,5 тисячі злотих (близько 21 тисячі доларів), від оподаткування податком з доходів фізичних осіб і зниження базової ставки ПДФО з 18 до 17 відсотків.

Суспільству представлені нові сміливі ініціативи:

- інвестиційні пільги для мікробізнесу, зокрема всі інвестиційні витрати зможуть без амортизації ставитися до зменшення податку (доки ми обговорюємо прискорену амортизацію, в сусідній державі її скасовують);

- малий бізнес отримає податок на виведений капітал; поки ти вкладаєш у розвиток компанії - податку на прибуток немає (те, що Україна не може зробити з 2015 року);

- спеціальна команда створить лібертаріанський пакет законодавчих змін щодо дерегуляції умов ведення бізнесу (у нас "слуги народу" рішуче відмовилися від ідей лібералізму).

"Ми амбіційна нація, і ми хочемо увійти в русло світових економічних змін" - ще одна цитата з виступу. А результат уже є, і менш ніж за три роки, за прогнозом ОЕСР, Польща у 2019-2020 роках буде економікою, що найшвидше зростає, серед 36 країн-членів цієї організації.

Якщо не з почуття здорової конкуренції, то вже з почуття самозбереження в Україні почне щось змінюватися у фіскальній політиці?

В'ячеслав Черкашин

Loading...
Loading...

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...