Новини » Політика 1251 Читать эту новость на русском

Дубінський: Голосування за ринок землі – особисте прохання Зеленського

Олександр Дубінський. Фото: 1plus1.ua

"За такий закон про землю в другому читанні ніхто голосувати не буде"

Якби не підняли "кіпіш" щодо законопроєкту про ринок землі, то її уже нині продавали б іноземцям.

Про це в ефірі програми "HARD з Влащенко" на телеканалі ZIK заявив народний депутат України (фракція "Слуга народу") Олександр Дубінський.

Гість програми, коментуючи тему щодо ухвалення у першому читанні "земельного" законопроєкту, пояснив, чому парламентарі таки проголосували за таку ініціативу.

"Чому голосували, бо це було особисте прохання президента і особисті його гарантії, що до другого читання ситуація зміниться. Зміниться ситуація як з продажем землі нерезидентами, так і з максимальною концентрацією гектарів в одних руках, тому що це теж питання, яке дуже сильно бентежило", – сказав Олександр Дубінський. 

На уточнююче питання ведучої Наташі Влащенко, чому не можна було внести правки у першому читанні, нардеп відповів, що голосування відбулося, оскільки йде мова про вимоги МВФ.

"Чому так голосували у першому читанні? Бо це одна з вимог МВФ. Я нагадаю, що те саме все робилося за Петра Олексійовича Порошенка. Приймалися закони у першому читанні, а потім відправлялися в далекі далі. Я думаю, що зараз він в далекі далі не відправиться, але зміни до нього внесені будуть. Тому, що це, фактично, зобов'язання перед депутатами фракції, обіцянки, не виконати які неправильно і неможливо. І, в принципі, вже всі публічно озвучили позицію, що голосувати у цій ситуації, якщо ці вимоги не будуть виконані, ці обіцянки не будуть виконані, ніхто голосувати не буде. Це є нормальна позиція і діалог. Ми ж підняли "кіпіш" по цій темі тільки для того, щоб максимально звернути увагу", – заявив Олександр Дубінський.

Нардеп переконаний, що саме завдяки цьому навколо теми щодо продажу землі почався діалог.

"Якби цього не було, то ми б уже продали (землю. – Ред.) іноземцям уже просто зараз", – додав він.

Як повідомляли, 13 листопада Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт №2178-10 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення

Ухваленню рішення передували акції протесту. Так, аграрії, які неодноразово виходили на акцію протесту до будівлі парламенту, принесли тушу свині у труні як символ того, що станеться з українським фермерством та селом внаслідок ухвалення законопроєктів про продаж землі. Окрім того, учасники акцій протесту проти земельної реформи перекривали головні автомагістралі країни.

А політики та експерти застерігали - "всього 200 людей зможуть скупити всю українську землю", "прості українці не зможуть купити землю".

Більше на цю тему читайте тут: "Законопроєкт про ринок землі: Як голосувала Рада"

Loading...
Loading...
Loading...