Новини » Політика 529 Читать эту новость на русском

Зеленський заявив, що на "нормандській зустрічі" порушить питання термінів деокупації Донбасу

Володимир Зеленський. УНІАН

Також на зустрічі обговорять повернення в Україну незаконно утримуваних громадян

Президент України Володимир Зеленський заявив, що під час зустрічі в "нормандському форматі" порушуватиме питання конкретних термінів деокупації Донбасу.

Про це повідомляє пресслужба глави держави.

"Ми з вами повинні розуміти, що питання війни на Донбасі маємо вирішити лише дипломатичним шляхом. Цей шлях починається з перемовин. Нормандський формат – це переговори на найвищому рівні, і тому ми очікували цієї зустрічі, дуже серйозно готуємося до неї. Я хотів би реальних результатів", – сказав президент України під час зустрічі зі ЗМІ, відповідаючи на запитання, якого підсумку він очікує від саміту в "нормандському форматі", що запланований у найближчі тижні.

"Ми не можемо просто говорити про припинення війни – треба домовлятися про повернення наших територій. Я кажу хоча б про якісь зрозумілі терміни. Тобто я хочу говорити про повернення, деокупацію Донбасу з якимись більш-менш чіткими термінами. Ми про це говоритимемо, я підніматиму це питання", – наголосив глава держави.

За його словами, це саме стосується й повернення в Україну незаконно утримуваних громадян.

"Є таке словосполучення, яке лунає в різних ЗМІ, як "обмін всіх на всіх". Воно хвилює всіх: мене особисто, наш уряд, суспільство. Важливе питання: "Коли?" Для мене відповідь – це конкретні терміни, найближчим часом", – підкреслив Володимир Зеленський.

Він також зауважив, що зараз очікує повернення українських кораблів, які були захоплені в районі Керченської протоки.

Раніше повідомлялося, що зустріч лідерів держав "нормандської четвірки" запланована на 9 грудня 2019 року.

Згодом в Офісі президента України підтвердили цю інформацію.

Крім того, у Кремлі підтвердили участь президента Росії Володимира Путіна у зустрічі "нормандської четвірки" у Парижі 9 грудня.

 

загрузка...
загрузка...
Loading...