Новини » Політика Читать эту новость на русском

Зеленського запросили на засідання Вишеградської четвірки

Запрошення передав прем'єр-міністр Чеської Республіки Андрей Бабіш

Розпочалася зустріч Володимира Зеленського та прем’єр-міністра Чеської Республіки Андрея Бабіша Офіс президента.Фейсбук

Прем'єр-міністр Чехії Андрей Бабіш запросив президента Володимира Зеленського відвідати засідання Вишеградської четвірки в Празі. Про це чеський політик заявив під час час спільної зустрічі із український президентом, передає телеканал ZIK.

Згідно з повідомленням, чеський прем'єр подякував за теплий прийом та назвав цей візит рестартом взаємин між двома державами після перерви тривалістю десять років. Бабіш наголосив, що Чехія підтримує Україну та засуджує дії Росії на сході України та анексію Криму.

"Я приїхав з однозначним повідомленням про те, що ми підтримуємо Україну та її народ і не сприймаємо і засуджуємо російську агресію на сході країни, та нелегальну анексію Криму. І, звичайно, ми підтримуємо територіальну цілісність та суверенітет України в міжнародновизнаних кордонах. І ми не бачимо іншої можливості вирішення конфлікту, ніж відновлення повного суверенітету України мирним шляхом. І тому, звичайно, у нас великі очікування від зустрічі в "нормандському" форматі, яка має відбутися 9 грудня, і сподіваємось, що колеги з Ради Європи справді знайдуть політичне вирішення цього конфлікту. Тому це і справді є дуже важливим", - сказав Бабіш.

Прем'єр звернув увагу на те, що Чехія не планує зупинятися на досягнутому та далі надаватиме підтримку Україні: "Я запевнив пана президента, що Чехія буде продовжувати надавати гуманітарну допомогу людям, які постраждали на сході і розвиток співпраці з Україною. Від 2014 року ми надали Україні 15 млн євро. Підтримуємо реформну діяльність пана президента і уряду, і всі наші підприємці та інвестори стежать за антикорупційною діяльністю, за реформою правової системи. Для нас також важливим є верховенство права, яке є важливим і для підприємницького середовища".

Як зазначається, Бабіш також розповів про активізацію співпраці між Чехією та Україною в економічній сфері та у форматі Вишеградської четвірки.

"Якщо у нас було десять років паузи, то тепер нам треба наздоганяти. І я переконаний, що спільні економічні цілі, які ми конкретизували щодо наших фірм, ми зуміємо перетворити в підвищення, нарощення товарообігу між Чехією та Україною. Щодо формату Вишеградської четвірки ми говорили з паном президентом, що Вишеградська четвірка має свою вагу, свій голос в межах Євросоюзу, ми активні і ми будемо дуже вдячні, якщо пан президент нас відвідає в Празі, коли ми будемо головувати у Вишеградській четвірці. Перед тим у нас було 10 прем'єрів на зустрічі разом зі мною і тепер ми очікуємо візиту пана президента. Дякую за ваш час і за дуже приємну зустріч", - сказав політик.

Нагадаємо, у вівторок, 19 листопада, відбулася зустріч президента України Володимира Зеленського та прем’єр-міністра Чеської Республіки Андрея Бабіша, який перебуває в Україні з офіційним візитом.

Loading...