Новини » Економіка 105 Читать эту новость на русском

Віктор Медведчук вимагає від Гончарука припинити практику корупційного вимивання коштів з держкомпаній

Народний депутат Віктор Медведчук "Опозиційна платформа - За життя"

Йдеться про підприємства, що знаходяться в держвласності, і про багатомільйонні суми

Голова політради "Опозиційної платформи – За життя", народний депутат України Віктор Медведчук вимагає від прем’єр-міністра України Олексія Гончарука: "Вжити невідкладних заходів щодо припинення стягнення винагород державним виконавцям при виконанні судових рішень, боржниками в яких є державні підприємства, шляхом внесення відповідних змін до постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку виплати винагород державним виконавцям та їх розмірів і розміру основної винагороди приватного виконавця "від 8 вересня 2016 року № 643".

Про це повідомляє сайт політсили.

Віктор Медведчук вказує на сформовану практику протиправного корупційного лобіювання колишніх керівників Міністерства юстиції України, для якої були внесені зміни в законодавство України, що виключали можливість добровільного виконання судових рішень, і введено виключно примусове виконання.

Йдеться про підприємства, що знаходяться в держвласності, і про багатомільйонні суми. "Одним з державних виконавців було отримано 14 000 000 грн винагороди за стягнення ним 710 000 000 грн боргу з ВАТ" Українська залізниця "в інтересах Першого українського міжнародного банку і "ТАСкомбанк"", – навів у своєму запиті один з численних фактів Віктор Медведчук.

Зокрема, Андрій Назаровець просив і отримав на рахунок 14 000 00 грн винагороди за стягнення ним 710 000 000 грн боргу з "Укрзалізниці" в інтересах ПУМБу і "ТАСкомбанку".

Виконавець запевняє, що винагороду отримав у повному обсязі. Однак отримати цю винагороду він дозволив за дорученням, виписавши цей документ в один і той же день з іншим судовим виконавцем Максимом Борейком одній і тій же людині – Миколі Лисенку.

Така синхронність наводить на думку про існування корупційної схеми, якою користувалися для вимивання коштів держпідприємств.

Раніше голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктор Медведчук заявив, що на Україну чекає черговий приватизаційний провал. І не тільки тому, що професійних менеджерів 90-их замінили на людей, посаджених на "дохідні місця", але і в силу об'єктивних причин.

"Який нормальний інвестор прийде в країну, на території якої ведуться бойові дії та буянять до зубів озброєні "активісти" з фашистським "відтінком", де практично повністю розвалена судова система і, по суті, немає ніякого захисту права власності, де в глибокому занепаді економіка і соціальна сфера?", – запитав голова  політсили.

Loading...
Loading...
Loading...