Новини » Політика 1165 Читать эту новость на русском

Українцям хочуть дозволити змінювати по батькові

Український паспорт. Фото: Twitter

У Верховній Раді зареєстровано відповідний законопроєкт

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №2450 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо права фізичної особи на зміну по батькові. Про це йдеться на сайті Верховної Ради.

Як зазначають автори законопроєкту, чинне на сьогоднішній день законодавство України відносно вільно дозволяє фізичній особі змінювати ім’я або прізвище. Однак на відміну від можливості змінити власне ім’я та прізвище, чинне законодавство прямо не передбачає право особи змінювати на власний розсуд своє по батькові, чим порушує вимоги вище вказаних статей Конституції України.

Необхідність внесення змін до законів зумовлено потребою виконання вказаного рішення Європейського суду з прав людини, а також необхідністю приведення українського законодавства у відповідність до ст. 8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Відтак законопроєктом передбачається внесення змін до частин першої, другої та третьої статті 295 Цивільного кодексу України, змін до частини першої статті 149 Сімейного кодексу України та доповнення статті 149 Сімейного кодексу України частиною другою та третьою, якими передбачається право особи на власний розсуд змінювати своє по батькові так само, як і своє прізвище та (або) власне ім’я.

Нагадаємо, у Раді створять робочу групу, яка на законодавчому рівні перейматиметься питаннями соціальної підтримки сімей з дітьми.

 

загрузка...
загрузка...
Loading...