Новини » Політика 65 Читать эту новость на русском

Україна та Чехія започаткували кооперацію в окремих високотехнологічних сферах, - Зеленський

Володимир Зеленський

Також український лідер подякував чеському уряду за фінансову допомогу ряду проєктів

Президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна та Чехія започаткували кооперацію в окремих високотехнологічних сферах. Про це він сказав під час брифінгу за результатами зустрічі з прем'єр-міністром Чеської Республіки Андреєм Бабішем, який транслював ZIK.

"Хотів би привітати вас та всіх громадян Чехії з річницею Оксамитової революції, яка відзначалась позавчора. Події 30-річної давнини стали початком для звільнення від комуністичних режимів решти країн Східної Європи, зокрема, і України. Наші сьогоднішні переговори були широкими, предметними та насиченими і це все свідчить про глибину потенціалу співпраці між нашими країнами. Я розповів пану прем’єр-міністру про наші зусилля задля припинення війни на Донбасі, повернення усіх українських територій та підготовку до Нормандської зустрічі, яка, сподіваюся, відбудеться у найближчі тижні. Дякую за незмінну підтримку урядом Чехії територіальної цілісності і суверенітету України, санаційного режиму, а також за активну позицію щодо звільнення українських заручників та полонених", - почав Зеленський.

Також український лідер подякував чеському уряду за фінансову допомогу проєктів з розвитку підприємництва, реформування вищої освіти та зміцнення громадського суспільства. Також він висловив вдячність за підтримку наших навчальних закладів, які були змушені переїхати з тимчасово окупованих територій.

"Окремо відзначу, що в рамках головування Чехії у Вишеградській четвірці ми домовилися посилити взаємодію між Україною та цією групою. Впевнений, що досвід інтеграції цих держав до Європейського Союзу буде дуже корисним. Важливо, що сьогоднішній візит має суттєву економічну складову. Потужний склад чеських ділових кіл, які супроводжують пана прем’єра, свідчить про те, що наші кроки з покращення бізнес-клімату приваблюють іноземний бізнес…", - зазначив Зеленський.

Президент України додав, що сторони також домовилися розширити двосторонню технічну співпрацю.

"Зокрема ми започаткували кооперацію в окремих високотехнологічних сферах. Дякуємо уряду Чехії за зняття всіх бар’єрів в торгівлі з Україною військово-промисловою продукцією. Окрема подяка за реабілітацію українських військових у чеських медичних закладах. Така допомога для кожного українця є дуже важливою. Вдячний вам пане прем’єр-міністр за плідні переговори. Сподіваюся, що перші підсумки реалізації наших домовленостей ми підіб’ємо під час засідання українсько-чеської комісії, яке має відбутися найближчим часом у Києві. Дякую за запрошення в Прагу на зустріч Вишеградської четвірки, напевне, в травні.", - резюмував Зеленський.

Нагадаємо, сьогодні розпочалася зустріч Президента України Володимира Зеленського та прем’єр-міністра Чеської Республіки Андрея Бабіша, який перебуває в Україні з офіційним візитом.

загрузка...
загрузка...
Loading...