live
Новини » Політика 2202 Читать эту новость на русском

У ЄС відреагували на повернення Росією кораблів Україні

Керченська протока. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
загрузка...
загрузка...

Тепер ЄС очікує, що РФ забезпечить безперешкодний і вільний прохід в Азовське море

Європейський Союз досі очікує, що Росія забезпечить вільний доступ до Азовського моря. Про це повідомляє Європейська правда з посиланням на представництво ЄС в Україні.

"Три українських військово-морських судна, захоплені російськими прикордонниками під час ескалації в Керченській протоці 25 листопада 2018 року, були повернуті Україні на підставі домовленості між Росією та Україною. Це сталося з великим запізненням. ЄС неодноразово підкреслював, що Росії потрібно виконувати наказ Міжнародного трибуналу з морського права від 25 травня 2019 року і повернути захоплені судна Україні", - відзначили дипломати.

Тепер ЄС очікує, що "РФ забезпечить безперешкодний і вільний прохід в Азовське море, згідно з міжнародним правом".

"Європейський Союз очікує, що Росія забезпечить безперешкодний і вільний прохід в Азовське море, згідно з міжнародним правом. Україна проявила конструктивний підхід для просування вперед у вирішенні конфлікту, що є наслідком актуальних питань законодавства проти України, і ми очікуємо, що Росія відповість взаємністю цим починанням подібними позитивними кроками", - додали в представництві ЄС в Україні.

Нагадаємо, напередодні ВМС України підтвердили, що Росія передала затримані в Керченській протоці кораблі.

Loading...
Loading...
Loading...