Новини » Політика 203 Читать эту новость на русском

Тарифи – це змова між міськими головами і урядом, – Рева

Міністр соціальної політики Андрій Рева

"Це значить, що людей будуть грабувати, що у вартість будуть записувати всі збитки комунальних підприємств"

Скасування граничних тарифів на опалення і гаряче водопостачання - це змова між певними недолугими міськими головами і урядом, який пішов на таке скасування. Це означає, що людей будуть грабувати, адже у вартість комунальних послуг будуть записувати всі збитки комунальних підприємств.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK висловив міністр соціальної політики (2016-2019 рр) Андрій Рева.

Ведучий зауважив, що Кабмін скасував граничні тарифи на опалення і гаряче водопостачання і поцікавився, чи з 1 січня відбудеться підвищення тарифів.

"Я думаю, що кінець епохи бідності відкладається, як мінімум. Хотів би дещо пояснити щодо постанови, яку скасував уряд "младореформаторів". Вона регулювала граничну ціну на виробництво тепла і гарячої води. Уявіть собі, ціна на газ та енергію практично однакова по всій країні, але при виробництві тепла, вартість на виході відрізняється в два і більше разів. Тобто при однакових умовах в одному місті гігакалорія може коштувати 1300 гривень, а іншому місті, яке поруч, може коштувати 2300 гривень", – сказав Рева.

За його словами, 70% вартості ЖКП – це вартість теплової енергії, яку люди споживають, і гарячої води.

"Так от, цей тариф, який ми встановили, не більше 1400 гривень за гігакалорію, який нормальний по всій Україні, було скасовано. Це значить, що людей будуть грабувати, що у вартість будуть записувати всі збитки комунального підприємства. Фактично - це змова між певними недолугими міськими головами, які, очевидно, мають певний свій інтерес і, відповідно, уряду, який пішов на таке скасування. Це абсолютно антинародний крок", – переконаний Рева.

Також в ексміністра запитали, як держава визначатиме, кому потрібні субсидії. Він відповів, що влада внесла косметичні зміни, про які "розтрубили" на всю країну, а по суті, вони внесли зміни в систему субсидій таким чином, щоб кількість субсидіантів зменшилася десь на 700-800 тисяч.

"Більше того, вони пограбували найбідніших субсидіантів, збільшивши відсоток обов’язкового платежу у формулі для розрахунку субсидій", – констатував Андрій Рева.

До слова, Кабінет міністрів України скасував граничні тарифи на опалення і гаряче водопостачання.

Як відомо, 26 червня уряд Володимира Гройсмана встановив граничний тариф на гарячу воду для населення. Постанова передбачала граничний тариф на послугу з постачання теплової енергії для населення на рівні 1,4 тисяч гривень за 1 Гкал за наявності приладів обліку і 35,21 грн за 1 кв. м без приладів обліку. Також був встановлений граничний тариф на послугу гарячого водопостачання — 83,66 грн за кубометр за умови підключення рушникосушарок і 75,74 грн за кубометр за їх відсутності.

 

Loading...
Loading...
Loading...