Новини » Економіка Читать эту новость на русском

Стало відомо, скільки коштуватиме газ для населення у 2020 році

delo.ua

У першому кварталі 2020 року ціна на газ буде меншою, ніж у першому кварталі 2019 року

Міністр енергетики та охорони навколишнього середовища Олексій Оржель розповів, якою буде ціна на газ для населення у наступному році.

Про це він розповів в ефірі програми "Свобода слова" на ICTV, пише Економічна правда.

"Ми декілька місяців знижували ціни на газ, перед тим, як підвищити їх минулого місяця. Зменшення цін на газ, починаючи з липня, становило понад 30%", – заявив Оржель.

"Газ є товаром сезонним, тому у зв’язку з сезонністю ціна на газ підвищується. Ми давали можливість людям придбати дешевший газ влітку. "Нафтогаз" пропонує одну з чотирьох найменших індикативних цін, щоб запропонувати ринку", – додав міністр.

За його словами, уряд забезпечить меншу ціну у порівнянні з цінами у першому кварталі поточного року.

"Тобто, у першому кварталі 2020 року ціна на газ буде меншою, ніж у першому кварталі 2019 року", – повідомив Оржель.

Нагадаємо, що "Газпром" направив "Нафтогазу" офіційну пропозицію. "Газпром" поставив умовою транзитного контракту відмову "Нафтогазу" від судових позовів до російської компанії, а також анулювання штрафу Антимонопольного комітету України та відкликання клопотання "Нафтогазу" в Європейську комісію про розслідування проти "Газпрому". "Нафтогаз" пообіцяв надати відповідь російській стороні після вивчення документу.

Також повідомлялося, що президент РФ Володимир Путін заявив, що Росія готова укласти угоду про транзит газу з Україною за зниженими на 20-25% цінами. Путін вважає, що це реальна зріла політична позиція в інтересах громадян України.

Читайте також: Чому знову зростають тарифи на газ для населення.

Loading...