Новини » Політика 197 Читать эту новость на русском

Ринкова ціна є занизькою для українських чорноземів, – Плачкова

Тетяна Плачкова народний депутат України, фракція "Опозиційна платформа – За життя". Главком

"Земля – це перш за все складні правовідносини, які виникають між людьми"

Впровадження ринку землі, який пропонує влада, обмежуватиме права власників на її продаж. До того ж, вартість українських чорноземів, про яку говорить Кабмін, є занизькою.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK висловила народний депутат України, фракція "Опозиційна платформа За життя", Тетяна Плачкова.

Тетяна Плачкова зауважила, що у неї складається враження, що люди, які проголосували за впровадження ринку землі, не дуже розуміють, про що взагалі йдеться і який складний цей процес.

"Їм досить складно пояснити, що земля – це не штучний товар, не якийсь предмет, який можна сьогодні так легко передати. Земля – це, перш за все, складні правовідносини, які виникають між людьми і виникнуть. У нас сьогодні для того, щоб відкрити ринок землі, насамперед, треба створити всі механізми, створити якісний земельний документообіг, якого, на жаль, в Україні досі нема", – зазначила народна обраниця.

Також, за її словами, звісно, зараз в країні є люди, які не користуються землею, і які готові її продати. Однак, вона наголосила, що у тому вигляді, в якому українці володіють землею, новий земельний закон буде обмежувати їх права. Окрім цього, Плачкова додала, що та вартість землі, про яку говорить Кабмін не відповідає якості української землі.

"Що таке два гектари землі, яка є у наших власників, у тої ж бабусі. Це близько двох гектарів землі в полі... Кому вона може їх сьогодні продати? Ось вона сьогодні здає їх в оренду агрохолдингу або фермеру, який використовує все поле. Яким чином вона продасть свої два гектари комусь іншому, якщо там не забезпечена меліорація, полив, ще якісь комунікації? Хто у неї купить окремо два гектари?...Що таке та ринкова вартість землі, яку сьогодні пропонує Кабінет Міністрів. Це насправді смішно для наших чорноземів, які одні із кращих чорноземів в Європі", – наголосила Плачкова.

Нагадаємо, раніше Верховна Рада в першому читанні і за основу проголосувала за проєкт закону № 2178-10 від "Слуги народу" про продаж сільськогосподарської землі. Відповідне рішення підтримали 240 народних депутатів.

Як повідомлялося, голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат України Віктор Медведчук вважає проголосований парламентом у першому читанні законопроєкт про ринок землі – злочином проти українського народу. Українці мають дати оцінку таким діям, оскільки був вчинений злочин проти українського народу, проти суверенітету країни.

Loading...
Loading...
Loading...