Новини » Політика 1023 Читать эту новость на русском

Разумков підписав закон, який дозволить прикордонникам вести оперативно-розшукову діяльність

Дмитро Разумков

Законом передбачені зміни до абзацу шостого частини першої статті 5 Закону України "Про оперативно-розшукову діяльність", якими вдосконалюється діяльність Державної прикордонної служби України у частині здійснення оперативно-розшукової діяльності підрозділами забезпечення власної безпеки, забезпечення внутрішньої безпеки, оперативного документування тощо.

Голова Верховної ради Дмитро Разумков підписав законопроєкт №2166 про внесення змін до Закону України "Про оперативно-розшукову діяльність" щодо вдосконалення діяльності Державної прикордонної служби України. Про це йдеться на сайті Верховної Ради.

Згідно з пояснювальною запискою, оперативно-розшукові підрозділи діють лише у складі Адміністрації Державної прикордонної служби України та її регіональних управлінь, а в органах Державної прикордонної служби України, які безпосередньо виконують завдання з охорони державного кордону, такі підрозділи відсутні.

Враховуючи те, що органи Державної прикордонної служби України не мають у своєму штаті оперативно-розшукових підрозділів, вони охороняють  ввірену їм ділянку державного кордону України без врахування сил та засобів оперативно-розшукових підрозділів. Зазначене суттєво погіршує спроможність Державної прикордонної служби України адекватно реагувати на криміногенну ситуацію у прикордонні, протидіяти кримінальним правопорушенням, що вчиняються на державному кордоні.

Законопроєктом передбачені зміни до абзацу шостого частини першої статті 5 Закону України "Про оперативно-розшукову діяльність", якими вдосконалюється діяльність Державної прикордонної служби України у частині здійснення оперативно-розшукової діяльності підрозділами забезпечення власної безпеки, забезпечення внутрішньої безпеки, оперативного документування, оперативно-розшуковими тощо.

Раніше повідомлялося, що під час оформлення рейсу зі Стамбула прикордонники Одеського загону відмовили в пропуску особі, яка знаходилася в базі даних Інтерполу та пред’явила на контроль фальшиві документи на ім’я громадянина Молдови.

Loading...
Loading...
Loading...