live
Новини » Світ 116 Читать эту новость на русском

Під час протестів в Ірані загинуло понад 100 демонстрантів

Реальна кількість може бути значно більшою

з відкритих джерел Ілюстративне

Щонайменше 106 протестувальників загинули під час акцій протесту по всьому Ірану проти підвищення цін на бензин. Про це повідомляє Amnesty International.

Згідно з повідомленнями, отриманими Amnesty International щонайменше 106 протестувальників загинули у 21 місті, однак в організації вважають, що реальна кількість загиблих може бути набагато більшою, оскільки деякі джерела свідчать про те, що загинуло близько 200 людей.

Як зазначається, перевірені відеоматеріали, свідчення очевидців від людей на місцях та інформація, зібрана від правозахисників за межами Ірану, говорять про загрозливу модель протиправних вбивств, здійснених іранськими силовиками, які застосували надмірну та смертельну силу для розгрому в основному мирних протестів у понад 100 містах по всій країні.

Водночас державні ЗМІ повідомляли лише про загибель декількох протестувальників, а також про загибель щонайменше чотирьох членів силових структур.

Нагадаємо, 15 листопада в Ірані розпочалися масові протести через різке підвищення ціни на бензин. Раніше повідомлялося про 21 загиблого в ході зіткнень поліції з протестувальниками у кількох містах країни.

Також влада Ірану вирішила зупинити розповсюдження закликів до виходу на протести за допомогою блокування сайтів і тимчасових відключень інтернет-мережі.

Loading...
Loading...
Loading...