Новини » Політика 144 Читать эту новость на русском

П'ять фактів комунікації прем'єр-міністра: Дії все частіше суперечать цілям і словам

112.UA
112.UA Головний принцип роботи ІА 112.ua - незалежність, неупередженість, подача виключно перевіреної інформації. 
П'ять фактів комунікації прем'єр-міністра: Дії все частіше суперечать цілям і словам
Скріншот з youtube/Чашка Прем‘єра

Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук намагається бути відкритим з народом, навіть випускає свій влог "Чашка Прем'єра" де комунікує з суспільством. Проте цей стиль комунікації нагадує агітаційно-комсомольський і, здається, навмисно збудований за принципом: жодної рефлексії щодо своїх дій, жодних механізмів досягнення цілей, жодного зворотного зв'язку.

Про це пише 112.ua.

Хвалитися рекордними посівами ОВДП, говорячи про це в конотації заробляння грошей, – це найгірше, що можна було б почути з вуст людини, відповідальної за стан макроекономіки.

Останнім часом, беручи до уваги нові принципи комунікацій Зе-команди, не полінувався і регулярно читаю сторінку прем'єр-міністра України в мережі Facebook. Звичайно, з метою зрозуміти з першоджерела, без "посередників" - журналістів, сенс скоєного прем'єром.

Утішного виявилося замало. Судіть самі.

Перше. Стиль комунікації. Найбільше він нагадує агітаційно-комсомольський і, здається, навмисно збудований за принципом: жодної рефлексії щодо своїх дій, жодних механізмів досягнення цілей, жодного зворотного зв'язку. Це не підходить ані прем'єру, ані країні. Заклинання типу "Я закликаю бізнес - не бійтеся!" і "Ми вже покоління майбутнього" смішать добропорядних інвесторів. Україна не країна ідіотів. Будьте ласкаві пояснювати свої вчинки, механізми досягнення цілей. Коли ви почнете це робити?

Друге. Дії прем'єра все частіше суперечать озвученим цілям і словам. І це стосується не тільки економіки. Наприклад, прем'єр, вітаючи спільноту із Днем ​​науки, агітував, аби "цінність і важливість науки стали зрозумілими суспільству". За відсутності чіткого пояснення і вибачень прем'єра за обман цього самого суспільства про фактичне використання псевдодокторського статусу з метою кар'єрного зростання (кар'єрне шахрайство) такі заклики не працюють.

Назватися псевдодоктором наук і, не не гаючи часу, впевнено крокувати кар'єрними сходами аж до прем'єрської посади - це поганий приклад.

Третє. Розмову про економіку потрібно вести або предметну, або не зачіпати незрозумілу для прем'єра тему взагалі. Економіка - це агреговані показники, цифри, факти, кореляції, попит і пропозиція зрештою. Картинки з бюджетом не беремо до уваги, тому що це картинки.

Сто доріг, сто садків, стадіонів або сто чогось ще - це не економіка. Економіка не терпить порожнечі: обіцяючи комусь нові садки, стадіони, ба навіть дороги, прем'єр зобов'язаний пояснити, на які інші економічні цілі вилучені гроші не підуть, з якої причини він забирає ці ресурси, як і коли поверне. Крім того, будівництво об'єктів соціальної інфраструктури базується на чинних нормативах.

Вони не є релевантними новим вимогам часу в частині ДБН (особливо спортивні споруди), не передбачають необхідності концептуального передпроектного обґрунтування і закріплення принципів маркетингового управління. Отже, необхідні законодавчі зміни. Зробити їх протягом року є самообманом. А інакше не працює. І отже, прем'єр обіцяє просто витрачати наші з вами гроші.

Імовірність того, що побудовані об'єкти занепадатимуть, починаючи з моменту введення до експлуатації, є значною. Такі випадки - це продовження політики попереднього президента: відкрив, поїхав, закрили.

Четверте. Порушуючи тему нашої рідної мови, діставати з тисяч цитат ту, в якій артикулюється зв'язок ("нікчемна душа - нікчемна мова"), в якій би конотації та хто б про це не казав, - зі сторінки прем'єра України це просто образливо для носіїв як рідної української, так і будь-якої іншої. Це просто ганьба.

П'яте. Рапорт прем'єра про рекордні посіви, пардон, обсяги розміщення ОВДП... це окрема тема. Окрема тому, що, відомо це прем'єрові чи ні, але в умовах інформаційної асиметрії розміщувати такі значні обсяги цінних паперів за фактичної відсутності інших фінансових інструментів на ринку — м'яко кажучи, справа ризикована. Найчастіше — кримінальна.

І кримінальні провадження незабаряться. Очевидною є можливість використання інсайдерської інформації з боку службових осіб Міністерства фінансів, пов'язаних осіб, включаючи самого прем'єра. Хвалитися рекордними посівами ОВДП, наголошуючи на цьому в конотації заробляння грошей, - це найгірше, що можна було б почути з вуст людини, відповідальної за стан макроекономіки.

Не треба плутати сигнали інвесторам із сигналами валютним спекулянтам. Якщо ми будемо хвалитися тим, які рекорди ставимо, розміщуючи ОВДП, Україну вважатимуть раєм для валютних спекуляцій і протилежністю привабливої для інвестицій у реальний сектор економіки.

Тож невже так і "працюємо далі"?

Олександр Кошовий

Loading...
Loading...

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...