Новини » Політика 44 Читать эту новость на русском

На зустрічі "нормандської четвірки" ключовою темою буде звільнення політв’язнів, – ЗМІ

Нормандська четвірка

Лідери Франції, України, Німеччини та Росії не збиралися у такому форматі упродовж трьох років

Питання звільнення політв’язнів та військовополонених стане однією із ключових тем зустрічі у нормандському форматі лідерів Франції, України, Німеччини та Росії, яка запланована на 9 грудня.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на джерело у Міністерстві Європи та закордонних справ Франції.

"Питання політв’язнів та полонених стане одним із ключових під час саміту у нормандському форматі, запланованому на 9 грудня та підтвердженому сторонами", – зазначив французький дипломат.

Водночас представник французького міністерства ухилився від уточнення конкретних деталей щодо кількості, поіменних списків та висунутих умов звільнення, акцентувавши увагу на делікатності справи. За його словами, Франція наполягатиме на виконанні мінських угод усіма сторонами.

"Лідери Франції, України, Німеччини та Росії не збиралися у такому форматі упродовж трьох років. Ця зустріч є надзвичайно важливою для врегулювання конфлікту на Донбасі, особливо в гуманітарному аспекті", – наголосив французький дипломат.

За його словами, французька сторона наполягатиме "на негайному відведенні неконтрольованих з боку українського уряду військових сил" і має намір "переконати у необхідності таких дій Росію".

"Питання життя людей на Донбасі є вкрай важливим", – підкреслив французький дипломат, який задіяний у підготовці саміту "нормандської четвірки".

Раніше повідомлялося, що зустріч лідерів держав "нормандської четвірки" запланована на 9 грудня 2019 року.

Згодом в Офісі президента України підтвердили цю інформацію.

Крім того, у Кремлі підтвердили участь президента Росії Володимира Путіна у зустрічі "нормандської четвірки" у Парижі 9 грудня.

загрузка...
загрузка...
Loading...