Новини » Політика 759 Читать эту новость на русском

Більшість "суддів" в окупованому Криму є громадянами України, - КПГ

Окупований Крим

312 кримських суддів - це громадяни України

Абсолютну більшість суддів, які виносять незаконні рішення в окупованому Криму від імені РФ, становлять громадяни України, що працювали раніше в українській судовій системі. Дані про це опубліковано на сайті Кримської правозахисної групи.

"Всього за період окупації в "суди" загальної юрисдикції та апеляційні "суди" Криму указами президента РФ призначено 463 особи. З них 312 - це громадяни України, переважна більшість із яких раніше були суддями в Криму до окупації або працювали в системі юстиції України", - йдеться у повідомленні.

Лише 94 особи із загального списку "суддів" є громадянами РФ, по інших 57-ми правозахисниках поки що не вдалося визначити громадянство.

При цьому за роки окупації Криму відправлено у відставку або померло 129 "суддів", а семеро переведено у касаційні суди на території РФ.

Щодо громадянства звільнених і "переведених" із Криму у Росію "суддів", то зі 129 не менше 106 - громадяни України, а 9 - громадяни РФ, по інших 14 особах громадянство ще не визначено. Крім цього, з 9 російських суддів, які працювали в Криму, 2 призупинили свою діяльність у зв'язку зі смертю, значить, фактично, пішли у відставку тільки 7 росіян.

Кількість звільнених колишніх українських суддів у кілька разів перевищує кількість звільнених суддів із РФ. "Це може говорити про прагнення окупаційної влади замінити місцевих (колишніх українських) "суддів" на громадян РФ", - вважають правозахисники.

Крім того, за даними КПГ, всі 7 російських "суддів", яких перевели з Криму до Росії, виносили незаконні вироки, після чого пішли на підвищення у касаційні суди в РФ.

"Серед переведених із Криму до РФ є Оксана Айкашева, Андрій Палій, Ольга Пластініна, Сергій Рубанов і Наталя Череватенко, які брали участь у політично мотивованих справах або переслідуваннях за релігійними ознаками в Криму. Наприклад, Палій виніс вироки фігурантам "справи українських диверсантів" Євгену Панову та Костянтину Давиденко. Рубанов і Палій залишали в силі рішення про утримання під вартою українських моряків. Айкашева, Палій, Пластініна, Рубанов і Череватенко 43 рази залишали під вартою фігурантів "справи кримських мусульман", - констатує Кримська правозахисна група.

Нагадаємо, в ЮНЕСКО заявляють про погіршення ситуації з правами людини в окупованому Криму.

 

Loading...
Loading...
Loading...