Новини » Політика 284 Читать эту новость на русском

Якубін про затримання Гриценка: В МВФ хочуть продемонструвати, що розслідують рефінансування банків

Олексій Якубін. Фото: 112.ua

Фонд активно ставив питання з приводу того, що має бути розслідування щодо рефінансування українських банків

Затримання члена правління "Укрексімбанку" Олександра Гриценка може мати кілька причин. Перша – влада хоче показати, що почалися гучні затримання. Друга – з цим затриманням може бути пов’язана спроба вийти на певні розслідування в прив’язці до розслідувань дій минулої влади. Крім того, це було зроблено в контексті приїзду місії МВФ, який ставив питання з приводу того, що має бути розслідування щодо рефінансування українських банків.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK висловив політолог Олексій Якубін.

Ведуча поцікавилася, як він може прокоментувати затримання Олександра Гриценка. У відповідь він сказав, що тут є кілька причин. На його думку, перша – це те, що президент публічно ставив питання, що до 1 листопада мають початися гучні затримання щодо корупції.

"З іншого боку, я не виключаю, що це розслідування може бути пов’язане з тим, що очільник "Укрексімбанку" частково пов’язувався з Петром Порошенком. Я не виключаю, що з цим пов’язана спроба вийти на певні розслідування в прив’язці до розслідувань дій минулої влади", - сказав Якубін.

Крім того, він не виключає, що це було зроблено в контексті приїзду місії МВФ, адже Фонд активно ставив питання з приводу того, що має бути розслідування щодо рефінансування українських банків.

"Якщо кошти були видані несправедливо або використовувались не за призначенням, були порушення, то ці кошти потрібно повертати. До речі, це стоїть питання і щодо Коломойського. Ми розуміємо, що з ним пов’язана ціла низка питань і є питання, наскільки він зараз є впливовим гравцем. Бачимо, що, поки що, щодо Коломойського великих питань немає. І ми бачимо, що вплив є. Я не виключаю, що це пов’язано з тим, що місія МВФ цей тиждень знаходиться в Києві і треба їй демонструвати, що "ми ведемо розслідування про використання коштів рефінансування", - додав експерт .

Також у експерта запитали, чи може бути так, що місія МВФ поїде і справа відразу розвалиться. Пан Якубін відповів, що зараз відкрите питання, наскільки під час затримань та збору доказів правоохоронні органи дотримуються процедур.

"В мене складається враження, що такі порушення відбуваються навмисне для того, щоб потім дозволяти людям, які були затримані, розвалювати справу їх захистом. Тому я не можу виключати такого варіанту", - констатував Олексій Якубін.

Як повідомлялося, співробітники СБУ 16 листопада затримали голову правління Укрексімбанку Олександра Гриценка за дорученням Генеральної прокуратури. Затримання відбувалось у межах кримінального провадження за ознаками вчинення злочинів, передбачених ч.1 ст. 255 (Створення злочинної організації), ч.5 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч.3 ст. 209 (Легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом) Кримінального кодексу.

Зараз Олександр Гриценко перебуває в СІЗО. Справу веде Генеральна прокуратура.

Гриценка призначили на посаду голови правління Укрексімбанку в серпні 2014 року.

 

Loading...
Loading...
Loading...