Новини » Політика 200 Читать эту новость на русском

Українців хочуть звільнити від податків за депозити

з відкритих джерел

У Верховній Раді зареєстровано відповідний законопроєкт

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт №2422 про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування депозитних вкладів населення. Про це йдеться на сайті парламенту.

Ініціатор законопроєкту народний депутат від фракції "Слуга народу" Сергій Штепа вважає, що податки на депозити та на банківські рахунки для багатьох громадян зводять нанівець сам сенс подібних капіталовкладень, сприяють відтоку коштів з банківської системи і зберіганню коштів "під матрацом". До того ж скасування податку на доходи від депозитів опосередковано може сприяти зниженню ставок на кредити, адже це дозволить банкам дещо знизити відсотки та дешевше отримувати кошти від вкладників.

Відтак законопроєктом пропонується встановити нульовий відсоток для процентів на поточний або депозитний (вкладний) банківський рахунок, на вклад (депозит) у кредитних спілках та процентний або дисконтний дохід за іменним ощадним (депозитним) сертифікатом.

Раніше повідомлялося, що у жовтні 2019 року середні процентні ставки банків за новими депозитами у гривні для населення знизилися з 14,7% до 14,5 % річних.

Loading...
Loading...
Loading...