Новини » Політика Читать эту новость на русском

Раді пропонують легалізувати криптовалюту

УНІАН

Відповідний законопроєкт вже зареєстровано у парламенті

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт №2461 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законів України щодо оподаткування операцій з криптоактивами". Про цей йдеться на сайті Міністерства та Комітету цифрової трансформації України.

Над законопроєктом працювали блокчейн-спільнота, міжфракційні депутатські об'єднання парламенту Blockchain4Ukraine, офіс ефективного регулювання BRDO та команда Міністерства цифрової трансформації.

Документом визначаються терміни "віртуальний актив", "криптоактив", "операція з криптоактивами", "розподілений реєстр", "токен" та "токен-актив".

Також законопроєкт визначає особливості оподаткування таких активів:

- 5 відсотків – ставка податку на доходи фізичних осіб для інвестиційного прибутку від продажу криптоактивів строком на 5 років;

- інвестиційний прибуток від операцій з криптоактивами розраховується як позитивна різниця між доходом, отриманим платником податку від продажу криптоактиву, та його вартістю, що визначається із суми документально підтверджених витрат на придбання такого криптоактиву та/або на створення такого криптоактиву;

- операції з продажу криптоактивів не є об'єктом оподаткування податком на додану вартість.

Автори законопроєкту очікують, що його ухвалення створить умови для початку функціонування ринку віртуальних активів у відповідності до законодавства України з врахуванням балансу інтересів суб'єктів, що здійснюють операції з віртуальними активами, та держави, яка отримає додаткові надходження податків від операцій з віртуальними активами.

Раніше експерти давали прогнози на стан криптовалюти у поточному році. Більш детально з ним можна ознайомитись у нашому матеріалі "Що станеться з біткойном та іншими криптовалютами у 2019 році?" за посиланням.

 

Loading...