Новини » Політика Читать эту новость на русском

Пристайко про вибори на Донбасі: Для переселенців можливе електронне голосування

Пристайко вважає втілення формули «шляхом до миру», а альтернативою йому – повну мобілізацію

Пристайко також заявив, що питанням проведення виборів на Донбасі повинна займатися ЦВК

Міністр закородонних справ України Вадим Пристайко заявив, що для тимчасово переміщених осіб можливо застосувати електронне або дистанційне голосування на виборах на Донбасі. Про це він сказав в інтерв'ю РБК-Україна.

"Хотілося б, щоб участь у них брали всі, в тому числі переміщені особи. Можливо, для них потрібно застосувати електронне або дистанційне голосування. Як взяти, чисто логістично, два мільйони людей і повернути їх? Куди повернути, якщо їх будинки зруйновані? Вони точно хочуть повертатися? А ті, хто виїхав у Росію, Білорусь або на заробітки в Європу, ми їх по одному будемо назад повертати? Найпростіше прикритися інструкціями і порядками і говорити, що все це неможливо і чекати, поки воно само собою якось вирішиться", - пояснив глава МЗС.

За словами Пристайко, чим довше влада буде обговорювати в теорії, а не шукати шлях, як порахувати людей, які там залишилися, або як забезпечити голосування переміщених осіб та інші питання, тим довше виборів не буде.

Пристайко заявив, що питанням проведення виборів на Донбасі повинна займатися ЦВК.

"У нас є Центрвиборчком. І ці люди замість того, щоб в десятий раз розповідати нам, чому це неможливо, повинні сказати: ми сіли, поговорили, ось це можна зробити, це складніше, це - не можна. Щоб, врешті-решт, ми вийшли на чесні і прозорі вибори, максимально можливі в цій ситуації. Далі ОБСЄ говорить: вибори відповідають або не відповідають очікуванням людей, які проголосували", - додав міністр.

Нагадаємо, раніше голова Центральної виборчої комісії України Олег Діденко заявив, що найближчим часом неможливо провести вибори на окупованому Донбасі.

Loading...