Новини » Політика 158 Читать эту новость на русском

Передані Росією кораблі пройдуть перевірку і експертизу, – МЗС

Сьогодні українські кораблі вийшли з Керченського порту КоммерсантЪ

21-22 листопада в Гаазі відбудуться перші процесуальні слухання арбітражного трибуналу

Передані Росією кораблі "Нікополь", "Бердянськ" та "Яни Капу" пройдуть ретельну перевірку і експертизу.

Про це йдеться у коментарі МЗС.

"Пройшло 358 днів з моменту незаконного захоплення і затримання Росією трьох українських військових кораблів в акваторії Чорного моря. 18 листопада кораблі нарешті були передані представникам українських органів влади", – йдеться у повідомленні.

У МЗС підкреслили, що згідно з наказом Міжнародного трибуналу з морського права від 25 травня 2019, Російська Федерація мала невідкладно передати кораблі Україні.

"Після ретельної перевірки і експертизи стане зрозуміло, в якому стані повернено українські кораблі, чи було вилучено обладнання і документацію", – додали у дипвідомстві.

Також в МЗС нагадали, що 1 квітня 2019 року Україна повідомила РФ про спір про порушення імунітету воєнних кораблів та членів екіпажів.

"Незважаючи на повернення моряків і кораблів, суперечка триває, сформовано арбітражний суд, і вже 21-22 листопада в Гаазі відбудуться перші процесуальні слухання, на яких будуть визначені подальші процедурні питання розгляду справи", – підкреслили в МЗС.

Нагадаємо, наразі українські буксири "Тітан", "Гайдамаки" та пошуково-рятувальне судно "Сапфір" разом з катерами та буксиром розпочали рух в напрямку материкової України.

Loading...
Loading...
Loading...