Новини » Політика Читать эту новость на русском

Набув чинності закон про анбандлінг

ГТС. DT.ua

Закон було опубліковано у "Голосі України" 16 листопада

У парламентському виданні "Голос України" було опубліковано закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з відокремленням діяльності з транспортування природного газу (про анбандлінг). Про це йдеться у випуску видання від 16 листопада.

Як зазначається у пояснювальній записці, очікується, що реалізація законопроекту:

- не матиме впливу на розвиток регіонів (підвищення чи зниження спроможності територіальних громад, врахування потреб регіонів, наявність специфічного чи непропорційного впливу на окремі регіони тощо); громадське здоров'я (покращення чи погіршення стану здоров'я населення або його окремих груп, створення передумов для зміцнення та збереження здоров'я населення тощо); екологію та навколишнє природне середовище (збільшення чи зменшення обсягу використання відповідних природних ресурсів, рівня забруднення атмосферного повітря, води, земель, у тому числі утвореними відходами, підвищення чи зниження рівня небезпеки техногенного та природного характеру тощо) та інші сфери суспільних відносин;

- позитивно вплине на забезпечення інтересів держави, створивши необхідні сприятливі умови для забезпечення виконання зобов'язань України щодо відокремлення діяльності з транспортування природного газу та забезпечення діяльності оператора газотранспортної системи, взятих за Протоколом про приєднання України до Договору про заснування Енергетичного Співтовариства та з урахуванням відповідних положень Угоди про асоціацію між Україною з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами з іншої сторони.

Також голова енергетичного комітету Андрій Герус запропонував оформити у вигляді правки кілька норм, які говорять про те, що газотранспортна система не може бути приватизованою, не може бути передана в оренду, не може бути передана  у концесію і не може бути передана в управління третім особам.

Також серед запропонованих правок є норма, яка передбачає те, що держава є власником 100% акцій відповідних компаній, які здійснюють контроль, управління цією ГТС.

Серед інших правок, запропонованих до законопроєкту, є норми про те, що оператором газотранспортної системи, що перебуває у державній власності і не підлягає приватизації, може бути виключно суб’єкт господарювання, власником корпоративних прав якого є виключно держава чи суб’єкт господарювання, 100 відсотків корпоративних прав якого належать державі, або держава чи суб’єкт господарювання, 100 відсотків корпоративних прав якого належать державі, що володіє не менш як 51 відсотком корпоративних прав такого оператора, спільно з юридичною особою (особами).

Нагадаємо, підписання закону про анбандлінг хотіли заблокувати, зареєструвавши відповідний законопроєкт про скасування. Проте Верховна Рада його відхилила, а також внесла декілька правок щодо визначення підземних сховищ.Loading...