Новини » Політика 233 Читать эту новость на русском

Операція з підтримання миру може бути альтернативою мінським угодам, - Пристайко

Вадим Пристайко. УНІАН

У МЗС є запасний варіант, якщо перший не спрацює

Голова Міністерства закордонних справ України Вадим Пристайко заявив, що альтернативою мінських угод може бути операція з підтримання миру, яка не передбачена мінським процесом. Про це він сказав у інтерв'ю "РБК-Україна".

Пристайко наголосив, що в МЗС є "папка з варіантом номер два, на випадок якщо варіант номер один не спрацює". У ній написано, що якщо мінський процес не реалізується, треба мати інший напрям дій.

"Я вже багато разів говорив, що це може бути операція з підтримання миру. Мінським процесом вона взагалі не передбачена. І навіть коли її лідери обговорюють, виникає справедливе питання: так ми виходимо з мінських угод? Тобто я не сказав нічого "антимінського", навпаки, лідери давно вже обговорюють можливість змін, які передбачають можливість місії з підтримання миру", - зазначив міністр.

Він додав, що якщо цей варіант не спрацює, наприклад, Росія заблокує рішення Ради безпеки ООН і місія не з'явиться, тоді, очевидно, дипломатична система дістане третій варіант.

"І у нас в запасі є ще кілька варіантів, які змальовувалися вже президенту в загальних рисах", - додав Вадим Пристайко.

Нагадаємо, раніше Вадим Пристайко заявив, що Україна може вийти з мінського процесу. Глава МЗС України вважає, що Мінськ не є самоцінністю, і якщо буде не результат, а постійне затягування безкінечного процесу, то рано чи пізно буде прийняте рішення про вихід з мінського процесу.

Loading...
Loading...
Loading...