Новини » Політика Читать эту новость на русском

Луценко звинуватив Йованович в наданні неправдивих свідчень Конгресу США

Юрій Луценко. Фото: Getty Images/Global Images

Мене просто дуже дивує, як вони вільно поводяться у своїх свідченнях перед Конгресом

Ексгенпрокурор України Юрій Луценко в інтерв’ю Українській правді заявив, що у свідченнях Марі Йованович Конгресу є пряма брехня.

Зокрема, за словами Луценка, він звертався до уповноважених осіб США допомогти з розслідуванням справи щодо грошей злочинної організації Януковича, але відповіді не отримав.

"Тоді я звернувся до посольства США з пропозицією організувати мені зустріч з генеральним прокурором США, щоб обговорити це питання. У показах Марі Йованович Конгресу є пряма брехня. Вона стверджує, що я хотів цієї зустрічі, але відмовився надати документи про те, що саме я хочу обговорити в Штатах… Я хотів добитися повернення в Україну 7 мільярдів доларів. На жаль, я не знайшов підтримки ані в центральній правоохоронній системі США, ані у посольства",– заявив ексгенпрокурор.

Луценко додав, що не знає, навіщо посол говорила неправду. Він радить запитати про це у неї.

"Мене просто дуже дивує, як вони вільно поводяться у своїх показах перед Конгресом", – прокоментував Юрій Луценко.

Нагадаємо, Колишній посол США в Україні Марі Йованович розповіла Конгресу, що минулого року почала чути загадкові попередження від українських чиновників, які підтримували зв’язок з посольством. Вони говорили, що адвокат американського президента Рудольф Джуліані вів переговори з тогочасним Генпрокурором Юрієм Луценком і що "у них були плани зробити певні речі, які були націлені й проти неї".

Вона додала, що постійно зверталася до Держдепартаменту по допомогу у відбитті цих атак. Але відомство під керівництвом Майка Помпео мовчало.

Loading...