Новини » Політика 74 Читать эту новость на русском

Луценко звинуватив експосла США Йованович у втручанні в правоохоронну діяльність України

Юрій Луценко. Фото: Getty Images/Global Images

Він стверджує, що при Йованович працівники НАБУ офіційно зливали процесуальну документацію в американське посольство

Колишній генеральний прокурор Юрій Луценко звинувачує колишнього посла Сполучених Штатів Америки в Україні Марі Йованович у втручанні в правоохоронну діяльність України. Про це він повідомив в інтерв'ю "Українській правді".

"У рамках офіційноъ справи СБУ, згідно з наданим українським судом рішення, ми встановили, що працівники НАБУ офіційно зливають процесуальну документацію в американське посольство. Вони передають їм підозри, інформацію про слідчі дії, довідки про кримінальні провадження, включаючи Burisma", - заявив Луценко.

Ексгенпрокурор зазначив, що ніколи голосно не говорив, бо вважав, що це на радість Кремлю - повідомляти, що американське посольство намагається встановити тотальний контроль над правоохоронною системою України.

"Моя позиція в тому, що посольство хотіло контролювати ГПУ так само, як воно контролювало діяльність НАБУ", - додав Луценко.

Раніше колишній генпрокурор України Луценко звинуватив Марі Йованович в дачі неправдивих свідчень Конгресу США.

Нагадаємо, кримінальне провадження за фактом можливого зловживання службовим становищем чиновниками Міністерства екології та природних ресурсів України про видачі спеціальних дозволів на користування надрами групі компаній Burisma було закрите в 2017 році через неефективне його розслідування детективами НАБУ.

загрузка...
загрузка...
Loading...